Jelgavas airētāji pašmāju čempionātā izcīna piecas medaļas

25.07.2021. Sporta servisa centrs

Jelgavas atklātais jaunatnes čempionāts airēšanā 24. jūlijā pulcēja Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) un Jelgavas kluba "Mītava", Daugavpils, Jūrmalas un Murjāņu Sporta ģimnāzijas Specializētās airēšanas sporta skolas 2003. gadā dzimušus un jaunākus airētājus. Mājinieki izcīnīja piecas medaļas.

Čempionātā sportisti startēja trīs vecuma grupās: juniori A (2003.–2004. dzimšanas gads), juniori B (2005.–2006. dzimšanas gads) un juniori C (dzimušie 2007. gadā un jaunāki). Puiši un meitenes tika vērtēti atsevišķi.

 

Vispirms dalībnieki ar atsevišķo startu veica 1000 metru distanci. Atbilstoši uzrādītajam laikam dalībnieki tika sadalīti finālos pa četriem un airēja 500 metru distanci ar kopīgu startu.

 

Junioru A grupā uzvarēja Jelgavas BJSS divnieks Patriks Strazds un Andrejs Kļaviņš. Finālā viņi 500 metru distanci noairēja 1:28,19 minūtēs. Trešo vietu ieguva mūsu divnieks Roberts Račinskis un Dāvis Ļahs, kuri finālā 500 metrus noairēja 1:35,99 minūtēs.

 

Junioru B grupā 2. vietu izcīnīja jelgavnieku divnieks Valters Sējāns un Jānis Eglājs, kuri finiša 500 metrus noairēja 1:37,16 minūtēs.

 

Junioru C grupā lielisks starts mūsu četriniekam Matīsam Vītolam, Edgaram Svenam Elksnim, Endijam Špurim un Ņikitam Kolosovam. Puiši 500 metrus finišā noairēja 1:40,93 minūtēs. Otrs mūsu četrinieks – Maksims Seveļjevs, Aigars Freimanis, Edgars Slakteris un Ņikita Voisets – izcīnīja 3. vietu, finišējot pēc 2:03,53 minūtēm.

 

Meitenēm šoreiz neizdevās izcīnīt medaļas, kas skaidrojams ar to, ka sacensībās startēja nevis ierastie divnieki, bet jauni pāri, kuriem nebija vēl izdevies pietiekami labi saairēties. Jelgavas BJSS airēšanas trenere Agita Puriņa kopumā savu audzēkņu sniegumu vērtē ka labu un saka paldies par cīņas sparu visiem Jelgavas sportistiem, kuri startēja sacensībās, un novēl ikvienam vairāk veiksmes un spēka turpmākajos startos.

 

Jau 6.–8. augustā mūsu airētājiem plānota dalība Latvijas čempionātā B grupas junioriem, bet 13.–15. augustā jelgavnieki cīnīsies par Latvijas čempionu tituliem.

 

 

Foto: no A.Puriņas personīgā arhīva, Latvijas Airēšanas federācija

Video: Jelgavas Sporta servisa centrs

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies