15.3 °C, 6 m/s, 50.9 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas skvošistiem trīs Latvijas čempiona tituli
Jelgavas skvošistiem trīs Latvijas čempiona tituli
29/03/2023

Jelgavas Skvoša kluba sportisti Latvijas čempionātā skvošā junioriem un senioriem izcīnījuši astoņas medaļas: trīs zelta, divas sudraba un trīs bronzas.

Latvijas čempionāts skvošā junioriem un senioriem notika 25. un 26. martā Rīgā. Jelgavas Skvoša kluba pārstāvji tajā izcīnīja astoņas medaļas – no tām septiņas medaļas ir junioru konkurencē, viena – senioru konkurencē.

Atkārtoti Latvijas junioru čempiona titulu izdevās aizstāvēt Jelgavas Skvoša kluba sportistei Unai Ulmanei, kurai šis ir trešais čempiones tituls pēc kārtas, savukārt Latvijas senioru čempiones titulu atkārtoti izcīnīja Baiba Lulle. Vēl zeltu zēnu U-13 grupā Jelgavai izcīnīja Emīls Gūža.

Nedaudz negaidīti uzvarēt vienu geimu pret čempioni U.Ulmani izdevās arī jaunākajai junioru grupas dalībniecei Jelgavas Skvoša kluba pārstāvei Sonorai Liepai, kurai sudraba godalga. Diemžēl sacensībās traumas dēļ nevarēja piedalīties junioru reitinga līdere jelgavniece Laura Badūne. Sudraba medaļu izcīnīja arī Emīlija Melbārde U-15 grupā.

Tajā pašā meiteņu U-15 grupā Jelgavas skvošistei Elīzai Zilkalnai, kura trenējas tikai pirmo sezonu un kurai šis bija pirmais Latvijas čempionāts junioriem, bronzas medaļa. BU-19 grupā bronzu izcīnīja jelgavnieks Pauls Rozenvalds, kurš jau vairākus gadus ikdienā pamatā trenējas badmintonā, taču pirms desmit gadiem sensacionāli kļuva par Latvijas U-19 čempionu skvošā, tobrīd būdams vien astoņus gadus vecs. Šogad Pauls piekāpās spēlētājiem, kuri skvošā trenējas vairāk, taču gan 1., gan 2. vietas ieguvējam Pauls atņēma pa setam, turklāt viņš bija vienīgais, kurš ne reizi nekļūdījās, kas pat profesionāļiem ne vienmēr izdodas. BU-13 grupā bronza jelgavniekam Rafaelam Hairapetjanam.

Latvijas čempionātā piedalījās 28 juniori un 30 seniori.