Jelgavu apmeklē Somijas tūrisma nozares pārstāvji un Igaunijas žurnālists

23.05.2022. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

19. maijā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) uzņēma Igaunijas laikraksta Postimees žurnālistu Verni Leivaku, kurš vizītes laikā Jelgavā apskatīja Vecpilsētas ielas kvartālu un Anru motors vēsturisko spēkratu kolekciju, savukārt Ozolniekos - veikborda un aktīvās atpūtas parku "Masti". Šīs vizītes mērķis ir popularizēt Jelgavas un Latvijas kopumā tūrisma piedāvājumu ceļotājiem no Igaunijas.

Žurnālists jau iepriekš vairākkārt viesojies Jelgavā, tāpēc šoreiz vēlējās apskatīt mazāk zināmus objektus. Šīs vizītes mērķis ir popularizēt Jelgavas un Latvijas kopumā tūrisma piedāvājumu ceļotājiem no Igaunijas. Pēc vizītes taps laikraksta Postimees pielikums "Puhkus Lätis" jeb "Atpūta Latvijā", kas iznāks šī gada 20. jūnijā. Avīze tiek izdota 43 500 eksemplāros un tā sasniedz aptuveni 260 000 lasītāju. Specializētā pielikuma mērķis, kurš iznāk kopš 2010. gada, ir uzturēt igauņu informētību par tūrisma jaunumiem Latvijā un iedvesmot izvēlēties Latviju kā galamērķi brīvdienām.

 

Jāpiebilst, ka aprīlī noritēja Somijas tūrisma nozares pārstāvju biedru sapulce Rīgā, kuras laikā tika organizēta vizīte uz Jelgavas apskates objektiem ar mērķi parādīt Jelgavas un apkārtnes tūrisma piedāvājumu, lai domātu par sadarbību nākotnē. Šajā vizītē piedalījās gidi, viesnīcu un tūrisma aģentūru pārstāvji. Apmeklējuma laikā delegācija viesojās Jelgavas pilī un  Kurzemes hercogu kapenēs, izzinot Jelgavas un pils vēsturi, kā arī iepazina hercogu dinastijas likteni un ielūkojās hercoga virtuvē.

 

Vizīte noslēdzās Karameļu darbnīcā, kur ekskursanti noklausījās stāstu par saldumu ražošanu un svarīgākajām sastāvdaļām, vēroja karameļu gatavošanas procesu, kā arī katram bija iespēja izmēģināt savas prasmes karameļu pagatavošanā.

 

Somijas delegācija pozitīvi novērtēja pilsētas tūrisma piedāvājumu un izteica vēlmi organizēt grupu tūri uz Jelgavu un apkārtni.

 

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) sadarbībā ar Latvijas investīciju attīstības aģentūru (LIAA) periodiski uzņem ārvalstu mediju un viedokļu līderu vizītes Jelgavā un apkārtnē.

 

 

Informācija sagatavota

Iestādē "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs"

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies