Pētījums: jelgavnieki ir apmierināti ar dzīvi savā pilsētā

29.03.2023.

Šodien Centrālās statistikas pārvalde (CSP) prezentēja pētījuma rezultātus par dzīves kvalitāti Latvijas valstspilsētās. Rezultāti apliecina, ka aptaujāto valstspilsētu iedzīvotāji ir apmierināti ar dzīvi savā pilsētā, un Jelgavā apmierināto iedzīvotāju skaits pārsniedz 93 procentus. Tāpat lielākā daļa jelgavnieku uzskata, ka pilsēta ir draudzīga dzīvošanai ģimenēm ar maziem bērniem – 92,8 procenti. Savukārt 93,6 procenti jelgavnieku ir apmierināti ar savas pilsētas sakoptību. Iedzīvotāju aptauju par apmierinātību ar dzīves kvalitāti pilsētās veica CSP. Ar datiem var iepazīties oficiālās statistikas portālā stat.gov.lv.

Pētījumā atklājas arī valstspilsētu iedzīvotāju apmierinātība ar dažādu pakalpojumu nodrošināšanu pilsētās. Tā, piemēram, ar izglītības iestādēm (bērnudārziem, skolām, augstskolām) Jelgavā ir apmierināti 77,5 procenti iedzīvotāju, citās valstspilsētās – no 85,1 līdz 54,4 procentiem.

 

72,9 procenti jelgavnieku ir apmierināti arī ar veselības aprūpes pakalpojumiem, ārstiem un slimnīcām, citās pilsētās – no 76,3 līdz 46,8 procentiem.

 

Kultūras iestāžu – koncertzāles, teātru, muzeju un bibliotēku – darbību pozitīvi vērtē 86,3 procenti jelgavnieku, bet citās valstspilsētās apmierinātība ar kultūras iestādēm ir no 94,5 līdz 62,3 procentiem.

 

Savukārt sabiedrisko transportu kā vienu no galvenajiem pārvietošanās veidiem izmanto mazāk par pusi no valstspilsētu iedzīvotājiem un Jelgavā šis rādītājs ir 29,3  procenti. Divas trešdaļas no aptaujātajiem norādījuši, ka pilsētā kā galveno pārvietošanās veidu izmanto automašīnu, bet ar velosipēdu visbiežāk pārvietojas 13,2 procenti jelgavnieku.

 

Uz jautājumu, vai jūs vieni nebaidītos nakts laikā staigāt pa savu pilsētu, apstiprinoši atbildējuši 63,2 procenti jelgavnieku, citās valstspilsētās – no 80,7 līdz 41 procentam.

 

Savas pilsētas policijai uzticas vairāk par trim ceturtdaļām Jelgavas, Valmieras un Ventspils iedzīvotāju, citviet no 74,8 līdz 60,2 procentiem.

 

Visvieglāk atrast darbu pēc respondentu domām ir Valmierā (41,8 procenti) un Jelgavā (41,2 procenti), bet pārējās valstspilsētās tādās domās ir aptuveni trešā daļa iedzīvotāju. Savukārt atrast mājokli par pieņemamu cenu tieši Valmierā (7,5 procenti) un Jelgavā (11,6 procenti) pēc aptaujāto pilsētnieku domām ir visgrūtāk. 

 

Kā informē CSP, iedzīvotāju aptauju par apmierinātību ar dzīves kvalitāti pilsētās CSP veica no 2022. gada jūlija līdz oktobrim Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī Jūrmalā, Liepājā, Ogrē, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī. Tajā piedalījās 7500 respondentu. Aptauja tika veikta Eiropas Komisijas līdzfinansētajā projekta "Teritoriālās un pilsētu statistikas datu vākšana" ietvaros. Iepriekš CSP šādu aptauju veica 2017. gadā. Ar datiem var iepazīties oficiālās statistikas portālā stat.gov.lv.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies