Pilsētas ielu tīrīšana un kaisīšana sākta pulksten 4

13.01.2021. Pilsētsaimniecība

Ziemas dienesta jau no pulksten 4 veic brauktuvju attīrīšanu no sniega un to kaisīšanu – tīrītas tiek gan pilsētas maģistrālās ielas, gan arī mazākās, kur ikdienā nav tik intensīva satiksme. Sētnieki tīra pašvaldības apsaimniekotās autobusu pieturas, bet ietvju tīrīšanā šorīt iesaistīti astoņi mazie traktori. Darbu apgrūtina snigšana.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība" informē, ka vakar vakarā pulksten 20.30 ar sāli tika kaisīts dzelzceļa tilta pārvads un Rūpniecības ielas rotācijas aplis. Bet pulksten 4 šorīt sākta tranzīta ielu un 3. maršruta jeb mazāko pilsētas ielu, kur ikdienā nav tik intensīva satiksme, attīrīšana no sniega un kaisīšana.

 

Šorīt pilsētā strādā pieci kaisītāji ar šķūrēm, kuriem palīdz divi traktori, kas attīra iebrauktuves, ielu nomales un autobusu pieturu paplašinājumus. "Pilsētsaimniecība" norāda, ka laikapstākļi ir vērtējami kā ārkārtēji, jo intensīvi snieg jau vairāk nekā četras stundas un šobrīd sniega sega ir dziļāka par desmit centimetriem. Pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) datiem Jelgavā sniega seguma biezums aizvadītajā diennaktī pieaudzis par septiņiem centimetriem.

 

Pašvaldības apsaimniekotās autobusu pieturvietas jau no agra rīta tīra sētnieki, bet pašvaldības apsaimniekoto ietvju tīrīšanā iesaistīti mazā traktortehnika – tiek tīrītas ietves pilsētas centrā un secīgi darbs tiks turpināts arī pārējā pilsētā.

 

Atbildīgie dienesti seko līdzi laikapstākļu prognozēm un situācijai pilsētā, lai dienas gaitā pieņemtu lēmumu, vai ielu tīrīšanu vajadzēs veikt atkārtoti.

 

Autovadītāji šādos laikapstākļos aicināti braukt uzmanīgi, izvēloties laikapstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu. Pēc pulksten 8 Lielās ielas un Māteru ielas krustojumā noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistītas četras automašīnas un notikuma vietā satiksme ir ierobežota.

 

Par pamanītajām ielu seguma problēmām Jelgavas pilsētā aicinām ziņot Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

 

LVĢMC ziņo, ka dienā turpināsies snigšana, bet dienas gaitā nokrišņu intensitāte pakāpeniski samazināsies. Snigšanas rezultātā vietām sniega segas biezums palielināsies par 2-4 centimetriem.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies