Soda pārgalvīgos šoferus, kuri, redzot aizliedzošo sarkano signālu luksoforā, palielina ātrumu

04.08.2022.

Šonedēļ Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa darbinieki, veicot ceļu satiksmes uzraudzību, apturēja divu automašīnu vadītājus, kuri Lielajā ielā, ieraugot luksoforā iedegamies aizliedzošo sarkano signālu, nevis samazināja ātrumu un apstājās, bet gan to palielināja un šķērsoja krustojumu. Administratīvā pārkāpuma procesu ietvaros abiem pārgalvīgajiem šoferiem piemērots naudas sods. Valsts policija norāda, ka, kā viens no risinājumiem agresīvi braucošo autovadītāju disciplinēšanai kalpo garāmgājēju vai citu vadītāju iesūtītie video, kas filmēti ar telefonu vai videoreģistratoru.

 

Otrdienas vakarā Jelgavā ap pulksten 21.55 sieviete vadīja automašīnu "Toyota Corolla" un vīrietis automašīnu "Audi A4" pa Lielo ielu. Tuvojoties krustojumam ar Pētera ielu, luksoforā iedegās aizliedzošais sarkanais signāls, tomēr abi autovadītāji, apdraudot savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku veselību, dzīvību un drošību, nolēma steidzīgi turpināt kustību un šķērsoja krustojumu brīdī, kad luksoforā dega aizliedzošais sarkanais signāls.

 

Agresīvais manevrs tika fiksēts Valsts policijas dienesta automašīnas videoreģistratorā, un likumsargi, izmantojot transportlīdzekļa speciālās skaņas un gaismas signāla bākugunis, abus pārdrošos autovadītājus apturēja, pirms viņi sasniedza nākamo krustojumu.

 

Policijā par notikušo tika sākti divi administratīvā pārkāpuma procesi un katram vadītājam piemērots naudas sods 50 eiro. Atbilstoši ceļu satiksmes likumam par braukšanu, ja luksoforā deg aizliedzošais signāls, tiek piemērots naudas sods no 30 līdz 140 eiro.

 

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē norāda, ka, kā viens no risinājumiem agresīvi braucošo autovadītāju disciplinēšanai kalpo garāmgājēju vai citu vadītāju iesūtītie video, kas filmēti ar telefonu vai videoreģistratoru. Lai policija šos video varētu uzskatīt par pierādījumu soda piemērošanai, tiem jābūt kvalitatīviem, proti, skaidri jāredz pārkāpuma veicēja auto reģistrācijas numurs, kā arī iesniedzējam jānorāda pārkāpuma veikšanas datums, vieta un laiks. Valsts policija vērš uzmanību, ka smagu ceļu satiksmes drošības pārkāpumu gadījumos uz video pamata var tikt sākti arī kriminālprocesi.

 

 

Foto: ekrānšāviņš

 

Informācija: Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies