Šorttrekists Reinis Bērziņš Pasaules kausa trešajā posmā iekļūst pusfinālā

23.11.2021. Sporta servisa centrs

Sporta kluba "Zemgale" šorttrekistam Reinim Bērziņam izdevās iekļūt trešā Pasaules kausa posma 1500 metru distances pusfinālā.

Trešais Pasaules kausa posms šorttrekā no 18. līdz 21. novembrim norisinājās Ungārijas pilsētā Debrecenā. Sporta kluba "Zemgale" šorttrekists Reinis Bērziņš 1500 metru distancē iekļuva pusfinālā, kurā tiesneši Reiņa darbībās fiksēja pārkāpumu, tāpēc kopvērtējumā viņš ierindojās 21. vietā 76 dalībnieku konkurencē. 500 metru distancē Reinis izcīnīja 31. vietu 82 dalībnieku konkurencē, savukārt 1000 metru distancē – 27. vietu 83 dalībnieku konkurencē.

 

"Debrecenā sacensības sāku veiksmīgi, visās distancēs pārvarot kvalifikācijas kārtu un iekļūstot nākamajā raundā, kas jau garantēja vismaz top 40. Vislabāk izdevās nostratēt 1500 metru distancē. Tur iekļuvu pusfinālā, kas nozīmē vismaz top 21. Diemžēl pusfināla slidojuma sākumā, veicot apdzīšanu par ārmalu, nedaudz pieskāros Ķīnas sportistam, par ko mani diskvalificēja – līdz ar to paliku 21. vietā. Ja nebūtu šīs kļūdas, būtu cīnījies B finālā par 8.–14. vietu. Savukārt 500 metros nākamā kārta pēc kvalifikācijas bija ļoti smaga, un man pietrūka vien pāris sekundes tūkstošdaļu, lai tiktu tālāk. Mūsu slidojumā bija ātrākais trešais laiks, kas tika tālāk – es viņam zaudēju vien pāris sekundes tūkstošdaļas," savas sajūtas pēc trešā Pasaules kausa posma Jelgavas Valstspilsētas pašvaldības iestādei "Sporta servisa centrs" atklāja šorttrekists Reinis Bērziņš.

 

Uz Debrecenu Latvijas komandas sastāvā bija devies vēl viens SK "Zemgale" sportists Endijs Vīgants, bet diemžēl veselības stāvokļa dēļ viņš neizgāja uz starta nevienā no disciplīnām.

 

Jāatgādina, ka Pasaules kausa posmi ir arī kvalifikācija Pekinas olimpiskajām spēlēm. Pēc četru Pasaules kausa posmu kopvērtējuma būs zināms, cik sportistu pārstāvēs katru valsti Pekinas olimpiskajās spēlēs katrā no disciplīnām. Kopējais sportistu skaits katrā disciplīnā ir 32, bet vienu valsti nevar pārstāvēt vairāk kā trīs šorttrekisti.

 

Ceturtais Pasaules kausa posms notiks Nīderlandes pilsētā Dordrehtā no 25. līdz 28. novembrim.

 

Foto: Facebook.com/Edvīns Bērziņš

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies