8.1 °C, 3.4 m/s, 87.3 %

Sākumlapa JaunumiSportsSveikti sportisti par sasniegumiem februārī
Sveikti sportisti par sasniegumiem februārī
24/03/2023

Šodien Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī sveikti Jelgavas sportisti par sasniegumiem februārī. Manuprāt, sportā vislielākā cīņa sportistam ir pašam ar sevi un lielākā uzvara – pašam pār sevi. Tāpēc turpmākajās sacensībās novēlu jums veiksmi, izturību un ticību sev, sveicot sportistus, norādīja Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne.

Sveikti 18 sportisti, kuri februārī guvuši panākumus Latvijas vai starptautiska mēroga sacensībās. Sportistus un trenerus sveica Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece R.Vectirāne un Jelgavas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” direktors Juris Kaminskis. Jāatgādina, ka uz apbalvojumu “Mēneša labākais sportists” var pretendēt sportisti no 14 gadu vecuma (daiļslidošanā un mākslas vingrošanā – no 12 gadu vecuma). Izvērtējot sportistu sasniegumus, viens sportists un viena sportiste pieaugušo un junioru/jauniešu grupā saņem īpašu apbalvojumu, bet pārējie – Pateicību.

PELDĒŠANA

Labi sasniegumi februārī bija Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas peldētājiem, kuri startēja Latvijas atklātajā čempionātā. Kristians Brenčs (trenere – Inga Arnīte) izcīnīja 1. vietu 50 metros brasā un  4×100 metru kombinētajā stafetē, Nikolass Deičmans (trenere – Astra Ozoliņa) izcīnīja 1. vietu 200 metros uz muguras, uzstādot jaunu Latvijas rekordu junioriem, un 4×100 metru kombinētajā stafetē, kurā vēl peldēja Matīss Kaktiņš (trenere – Inga Arnīte) un Elijs Aleksejevs (trenere – A.Ozoliņa). Arī Rūta Šķirus (trenere – Jeļena Visocka) izcīnīja 1. vietu 50 metros brasā un  4×100 metru kombinētajā stafetē, kurā peldēja arī Renāte Artamonova, Nikola Elpe un Kristīne Zinoviča. Meitenes norāda, ka cīnījās līdz galam, tāpēc ir gandarījums par sasniegto. Kristians un Rūta saņēma apbalvojumu “Mēneša labākais sportists”.

DŽUDO UN SAMBO

Pie panākumiem februārī tikuši arī džudisti. Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas džudists Maksims Romanovs (treneris – Guntis Malējs) izcīnīja 1. vietu Latvijas meistarsacīkstēs džudo U-21 vecuma grupā svara kategorijā līdz 60 kilogramiem. Viņš arī saņēma apbalvojumu “Mēneša labākais sportists”. Savukārt džudo kluba “Mītava” pārstāvji Ņikita Skorbenko un Marks Sutika (treneris – Kims Usačevs) kļuva par Latvijas čempioniem sambo pieaugušajiem. Ņikita startēja svara kategorijā līdz 79 kilogramiem, Marks – līdz 88 kilogramiem. Vēl divi kluba pārstāvji izcīnīja 1. vietu Latvijas čempionātā sambo U-17 vecuma grupā – Ruslans Poliško svara kategorijā līdz 53 kilogramiem, Maksims Možeiko svara kategorijā līdz 71 kilogramam. Sportisti aizvadīja apļa turnīru, tiekoties cīņā ar katru no pretiniekiem. Sportistu treneris ir K.Usačevs.

KARATĒ

Panākumus guvusi kluba “Vitus” karatiste Annemarija Dūrēja, kura Baltijas valstu Šotokan karatē čempionātā  U-18 vecuma grupā izcīnīja 2. vietu kata un 3. vietu kumite disciplīnā svara kategorijā līdz 59 kilogramiem. “Kata disciplīnā finālā tikos ar Eiropas čempioni, un, lai gan biju tuvu uzvarai, tomēr tas neizdevās. Arī kumite disciplīnā man pretī stājās Eiropas čempione, bet tas bija pusfinālā, un, tā kā es viņai piekāpos, man 3. vieta,” norāda sportiste, atzīstot: lai gūtu panākumus, labāk jāsagatavojas mentāli. Viņas treneris ir Vitālijs Mišins.

VIEGLATLĒTIKA

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlēti guvuši panākumus Latvijas čempionātā telpās. Rihards Katkovskis (trenere – Santa Lorence) izcīnīja 1. vietu U-16 vecuma grupā 800 metru skrējienā, Emīlija Vīksna (treneris – Markus Anzenavs) – 1. vietu U-16 vecuma grupā 800 metru skrējienā, Alise Blaua (trenere – Aļona Fomenko) – 1. vietu U-14 vecuma grupā 60 metru skrējienā un  60 metru barjerskrējienā. Apbalvojumu “Mēneša labākais sportists” saņēma Emīlija.

DAIĻSLIDOŠANA

Paldies teikts arī Jelgavas Ledus sporta skolas daiļslidotājai Linai Mateiko (trenere – Anna Beļēviča), kura izcīnīja 3. vietu starptautiskās sacensībās “Sofia Trophy” U-14 vecuma grupā. “Es tikai šosezon pārgāju uz jauniešu vecuma grupu, un šīs bija pirmās sacensības, kurās man izdevās izcīnīt medaļu,” atzīst daiļslidotāja.

Jāpiebilst, ka sportistiem bija iespēja arī aplūkot Mārtiņa Heimrāta tekstilmākslas izstādi, kas izvietota Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē.