Tornī norisināsies Mārtiņa Heimrāta tekstildarbu izstādes atklāšana

01.02.2023.

3.februārī pulksten 17 interesenti aicināti uz Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torni, kur norisināsies Mārtiņa Heimrāta tekstiliju izstādes "Mārtiņdeķi" atklāšana.

No 24. janvāra Tornī skatāmi "ziemeļnieku" tehnikā darinātie Mārtiņa Heimrāta tekstildarbi, savukārt 3.februārī ikviens aicināts uz Torni, kur būs iespēja satikt pašu mākslinieku un uzklausīt viņa stāstu par izstādē skatāmajiem darbiem, piedalīties radošās sarunās par kultūrvidi Latvijā un uzzināt, kas mākslinieku saista ar Jelgavu.

 

Mārtiņš Heimrāts (1955) absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Interjera un Iekārtas nodaļu, kopš 1985. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, no 2005. līdz 2011.gadam bijis tās prezidents. Mārtiņa Heimrāta pieredzi bagātina 12 gadi AKKA/LAA Vizuālo mākslu autortiesību nodaļā. Izstāžu iekārtošana un muzeju ekspozīciju veidošana kopš 1980.gada ir joma, kur, pēc paša mākslinieka vārdiem, viņš gūst lielāko radošo gandarījumu.  

 

Pirmās tekstilijas Mārtiņš Heimrāts noauda laikā, kad studēja Latvijas Mākslas akadēmijā. Aust iemācījās mājās no tēta Rūdolfa Heimrāta -  latviešu profesionālās tekstilmākslas skolas pamatlicēja -   vērojot un palīdzot viņam.

Savu darbu izstādes Mārtiņš Heimrāts rīko reti. Izstāde Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī ir tapusi pēc mākslas zinātnieka, Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītāja Māra Branča ierosinājuma, un šajā vēsajā sezonā Torņa izstāžu zālē ienes siltuma un mājīguma noskaņu.

 

Izstāde "Mārtiņdeķi" Tornī skatāma līdz 26. martam otrdienās no pulksten 10 līdz 18, no trešdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 22, bet svētdienās no pulksten 11 līdz 21.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies