Zudušo Jelgavu atgūstot Vecpilsētas ielas kvartālā

26.02.2023. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Lepni mūra nami, elegantas koka mājas, bruģētas ielas – senās pastkartes rāda Jelgavu, kas zudusi gandrīz uz neatgriešanos. Taču burtiski pa dēlītim, ķieģelim un tapešu gabaliņam atjaunotajās Vecpilsētas ielas ēkās senā Jelgava ļauj nojaust iepriekšējo spožumu, meistaru prasmes un pilsētnieku sadzīvi. "Domāju, tas ir ikviena jelgavnieka cienīgi – atnākt uz Jelgavas Vecpilsētas māju un Dzīvesziņas un arodu sētu, lai apjaustu un uzzinātu, kādu to rādām ekskursantiem un kāda ir mūsu pilsētas vēsturiskā elpa," uzskata Jelgavas reģionālā Tūrisma centra vadītāja Dace Kaņepone.

Pagājušā gada beigās pilsēta ir ieguvusi jaunus tūrisma objektus – Jelgavas Vecpilsētas mājas (Vecpilsētas ielā 14) interaktīvās ekspozīcijas un Dzīvesziņas un arodu sētu (Vecpilsētas ielā 2), ko ar steļļu ritmisko klaudzēšanu un latviskajām tradīcijām jau piepilda amatnieku darbnīcas un tautastērpu darinātavas "Austras raksti" prasmīgās meistares. "Aicinu ikvienu jelgavnieku izbrīvēt laiku un mūsdienīgās ekspozīcijās iepazīties ar Jelgavas Vecpilsētas māju. Tā ir laba iespēja arī kopīgam ģimenes pasākumam – vispirms jaunākos ģimenes locekļus iedrošināt iedarbināt zeltītās lādes, lai, klusi slīdot, vērtos to vāki un ar videomateriāliem, animētām fotogrāfijām un citām mūsdienu tehnoloģiju iespējām atklātos mājas stāsts. Bet pēc tam var izstaigāt visu Vecpilsētas ielas kvartālu un ielūkoties arī "Brokastnīcā"," aicina D.Kaņepone.

 

Mājas ekspozīcijas apskatei atvērtas no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18 un svētdienās no pulksten 11 līdz 17. Taču, ja ir vēlēšanās māju apskatīt kopā ar zinošu cilvēku, ir iespēja izvēlēties īpašo mēneša dienu, kad jāmaksā tikai par ieeju Jelgavas Vecpilsētas mājā, bet ekskursija notiks ekspozīciju speciālista pavadībā. Tuvākās šādas ekskursijas paredzētas 26. martā pulksten 12 un 15. Ieejas maksa pieaugušajiem – 4 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1,50 eiro, savukārt ģimenes biļetes cena ir 6 eiro. Ekskursijai iepriekš jāpiesakās pa tālruni 63005407, 27309673.

 

Koka māja Vecpilsētas ielā 14 ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un viena no senākajām un vērtīgākajām koka dzīvojamām mājām Jelgavā, kas saglabājusies līdz mūsdienām.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies