Arī šogad meikatons "AgriTech 2023" aicina īstenot savas idejas

07.03.2023.

Lai veicinātu inovācijas lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un zivsaimniecībā, arī šogad Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (LBTU) aicina piedalīties meikatonā "AgriTech 2023", lai 48 stundu laikā radītu jaunus, dzīvotspējīgus, uz modernām tehnoloģijām un inovācijām balstītus ideju praktiskos risinājumus. Pieteikšanās meikatonam norisinās līdz 6. aprīlim.

Meikatonam jeb ideju maratonam pieteikties iespējams vairākos veidos – ar vai bez savas risināmās idejas, individuāli vai komandā, kā arī var pieteikt tikai ideju, dodot iespēju kādai dalībnieku komandai to risināt meikatona laikā. Vienā komandā šī pasākuma laikā var būt no 2 līdz 6 cilvēkiem. Šogad meikatonam var pieteikt idejas četrās visaptverošās tēmās – lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, zivsaimniecībā un pārtikā. Pieteikšanās norisinās līdz 6. aprīlim mājaslapā www.meikatons.lv.

 

Pasākumam pieteikties aicināti lauksaimnieki, zivsaimnieki, mežsaimnieki, zinātnieki, inženieri, programmētāji, mārketinga speciālisti, studenti, biznesa un finanšu speciālisti, pašvaldību pārstāvji – ikviens, kas meklē jaunus risinājumus dzīvotspējīgām idejām.

 

Meikatona norises vieta – LBTU – nav izvēlēta nejauši. Šādā veidā komandām tiek dota iespēja drošā vidē, sadarbojoties ar zinošiem mentoriem un izmantojot LBTU tehnisko aprīkojumu, rast praktisku risinājumu sen iecerētu, bet vēl nerealizētu ideju īstenošanā. Kas nav mazsvarīgi – par labākajiem risinājumiem paredzētas arī naudas balvas un specbalvas no LLKC un pasākuma atbalstītājiem, norāda organizatori.

 

Jāpiebilst, ka jau pirmā meikatona dalībnieki pērn uzrādīja labus rezultātus: 1. vietu ieguva FARMORE komanda ar ideju par iekārtu ravēšanai, stādīšanai un ražas novākšanai – tā jau ir pieejama iegādei. 2. vietu ieguva ideja par zirgu kūtsmēslu granulēšanu apkurei un mēslojumam. Savukārt 3. vietu ieņēma ideja par tiešsaistes platformas/noliktavas izveidi bioloģisko produktu ražotājiem.

 

 

Foto: publicitātes

 

Informācija sagatavota

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies