Ēkai Vecpilsētas ielā 2 – māla dakstiņu jumts

12.01.2022.

Šonedēļ Vecpilsētas ielas 2 ēkā notiek māla dakstiņu jumta klāšana. Atjaunotajai ēkai jau ir ielikti logi, turpinās iekšējo komunikāciju izbūve un tuvākajā laikā tiks uzsākti iekštelpu apdares darbi.

Ēkā projekta sākuma stadijā tika veikta iekštelpu sienu dekoratīvo krāsojumu izpēte un tika atklāti vairāki zīmējumi gan ar ziedu, gan stilizētu augu motīviem. Plānots, ka turpmāko restaurācijas darbu laikā vairākās ēkas telpās tie tiks atjaunoti.

 

Pēc restaurācijas ēkai pagājušā gada decembrī tika samontēta pēdējā no iepriekš noņemtajām un restaurētajām guļbūves ārsienām. Visām ārsienām tika protezētas satrupējušās daļas, saglabājot nebojātās koka detaļas. Lai uzstādītu atpakaļ atjaunotās ārsienu koka konstrukcijas,  būvobjektā pārmūrēta daļa pamatu un izbūvēta hidroizolācija.

 

Objektā pabeigta lielākā daļa no inženierkomunikāciju izbūves darbiem – elektroapgādes tīkli, siltummtrases pieslēgums, ūdens un kanalizācijas izbūve, kā arī veikta drenāžas izbūve. Savukārt ēkai J.Asara ielā pabeigts jumts, ielikti logi un durvis, kā arī notiek telpu iekšējās apdares darbi.

 

Būvdarbus veic SIA "Warss+", būvuzraudzību nodrošina SIA "BŪVES BIROJS", savukārt autoruzraudzību  –  SIA "Livland Group".

 

Nami Vecpilsētas ielā 2 un Jāņa Asara ielā 1 tiek pārbūvēti Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta Nr.5.5.1.0/19/I/005 "Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Jelgavas pilsētā" gaitā, realizējot divus būvprojektus – "Ēkas Vecpilsētas ielā 2 pārbūve un restaurācija" un "Ēkas pārbūve Jāņa Asara ielā 1". Projekti tiek realizēti kopā, jo Jāņa Asara iela 1 ir paredzēta kā saistītā infrastruktūra kultūras piemineklim Vecpilsētas ielā 2. Tur tiks veidota vienota un publiski pieejama teritorija Jelgavas vēsturiskā kvartāla apmeklētājiem. Šajā vietā tiks izveidots jauns tūrisma objekts – Dzīvesziņas un arodu sēta, kur atradīsies keramikas un aušanas darbnīcas un Saimes istaba. Plānots, ka tajā interesenti varēs apgūt dažādu amatu prasmes un notiks ar latviešu tautas tradīcijām saistīti pasākumi.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies