Jauniešus aicina turpināt izzināt savu topošo profesiju

05.08.2021. Sabiedriskais centrs

Jelgavas valstspilsēta aicina jauniešus vecumā no 16 līdz 25 gadiem iesaistīties projektā "Brīvs, Prātīgs, Atbildīgs", piedaloties aktivitātēs, kas var palīdzēt izprast un izvēlēties sev atbilstošāko profesiju. Jāmin, ka šis ir noslēdzošais uzsaukums jauniešiem iesaistīties bezmaksas projekta aktivitātēs.

Projekta noslēdzošās kārtas mērķauditorija ir trīsdesmit Jelgavas valstspilsētas jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem, tajā skaitā jaunieši no sociālās atstumtības riska grupām - jaunieši no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kā arī jaunieši ar zemiem ienākumiem, neaktīvo jauniešu grupu pārstāvji u.c. Īstenojot projektu, tiks izmantotas neformālās izglītības aktivitātes, tādā veidā attīstot dzīvei un darba tirgum nepieciešamās kompetences un sekmējot sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu sociālo iekļaušanu.

 

Apmācību laikā dalībnieki izzinās savas iespējamās profesijas un brīvprātīgā darba vietas, kā arī sastādīs savu individuālo karjeras plānu kopā ar karjeras konsultantu. Pirms brīvprātīgā darba uzsākšanas, katram programmas dalībniekam plānots nodrošināt karjeras konsultanta apmācību klātienē, trīs stundu apjomā, piecpadsmit personu grupā: sevis izzināšana; topošās profesijas un brīvprātīgā darba vietas izzināšana; individuālā karjeras plāna sastādīšana un topošās profesijas specifikas novērošanu un brīvprātīgā darba veikšanu izvēlētajā vietā sešas stundas apjomā, īstenojot to trīs nedēļu laikā, saplānojot un savstarpēji vienojoties ar institūciju pārstāvjiem (par šo parūpēsies projekta organizatori).

 

Brīvprātīgā darba veikšanā iesaistītās iestādes vai uzņēmuma loma projekta ietvaros, ir sniegt jaunietim iespēju veikt brīvprātīgo darbu izvēlētās profesijas vidē, ietverot apmācības, instruktāžu, darba "ēnošanu" un praktisku darbu izpildi.

 

Pirmajās divās pieteikumu iesniegšanas kārtās jau ir piedalījušies  45 projekta dalībnieki, kuri jau īstenojuši projekta aktivitātes kopā ar karjeras konsultantu un vēlāk darba devēja darba vidē "nodegustējuši" savas topošās profesijas, piemēram, Jelgavas poliklīnikā, SIA "Kreiss", SIA "Apotheka", SIA "Namejs pluss".

 

Lielāko interesi savos pieteikumos jaunieši ir izrādījuši par iespējām padziļinātāk iepazīt sešas profesiju jomas: medicīnu un farmāciju, tirdzniecību un loģistiku, būvniecību, IT tehnoloģijas, sabiedrisko ēdināšanu, kā arī izglītību un psiholoģiju. Jaunieši ir augsti novērtējuši šo projektu un iesaka arī citiem izmantot piedāvātās iespējas: "Paldies visiem, kas iesaistījās un vadīja šo projektu! Bija aizraujoši būt gan tiešsaistē, gan poliklīnikā! Tas viennozīmīgi palīdzēja iepazīt arvien vairāk profesiju! Paldies jums!" par projektu atsaucās Beāte. 

 

Īstenojot projekta aktivitātes, jaunieši apzinās savas vēlmes un vajadzības individuālajā karjeras izglītībā un kopā ar projekta karjeras speciālistu izstrādās un pilotēs praktisko aktivitāšu programmu "Brīvs, Prātīgs, Atbildīgs" (BPA programmu), izmantojot brīvprātīgā darba iespējas Jelgavā.

 

Lai piedalītos projekta aktivitātēs, jaunieši aicināti pieteikties no 6. līdz 22. augustam, aizpildot pieteikuma anketu ŠEIT. Dalībnieki tiks apstiprināti līdz 2021. gada 24. augustam. Jautājumu gadījumā interesenti lūgti sazināties ar projekta vadītāju J.Grīsli pa e-pastu jelena.grisle@dome.jelgava.lv vai zvanot pa tālruni 27842165.

 

Projekts "BRĪVS, PRĀTĪGS, ATBILDĪGS" tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. Projekta kopējais izmaksas - 4299,95 eiro un tā īstenošana norisinās laika posmā no 2020.gada 7. decembra līdz 2021. gada 8. novembrim.

 

Sniegtie personas dati tiks izmantoti, apstrādāti un glabāti līdz projekta mērķa sasniegšanai, tie var tikt nodoti pašvaldības, valsts pārvaldes iestādēm, piemēram, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai, kā arī projekta atbalsta personālam, t. sk. karjeras konsultantam un potenciālajam brīvprātīgā darba devējam projektā un normatīvajos aktos noteikto pienākumu veikšanai. Papildu informācija ŠEIT.

SIP.jpg

 

 

Foto un informācija: Sabiedrības integrācijas pārvalde

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies