Jelgavas Kērlinga kluba jauktais pāris cīnīsies par ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm

11.10.2021. Sporta servisa centrs

Latvijas jaukto pāru izlase – Jelgavas Kērlinga kluba pāris Daina Barone un Arnis Veidemanis – veiksmīgi nostartēja olimpisko spēļu pirmskvalifikācijas turnīrā un ieguva tiesības decembrī cīnīties par ceļazīmi uz Pekinas olimpiskajām spēlēm.

Olimpisko spēļu pirmskvalifikācijas turnīrs jauktajiem pāriem norisinājās Turcijas pilsētā Erzurumā. Sacensībās startēja 16 izlases, kas sadalītas trīs apakšgrupās – vienā grupā sešas un divās piecas komandas. Katrā grupā komandas aizvadīja apļa turnīru. Katras grupas uzvarētāji automātiski iekļuva fināla cīņā par vietu olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, savukārt otrās un trešās vietas ieguvēji savā starpā noskaidroja pārējās trīs finālistes. Pirmskvalifikācijas barjeru pārvarēja un tiesības cīnīties jau olimpiskās kvalifikācijas turnīrā ieguva šī turnīra pirmo trīs vietu ieguvēji.

 

Latvija tika ielozēta vienā grupā ar Baltkrievijas, Kirgizstānas, Lietuvas, Portugāles un Slovākijas izlasēm, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādei "Sporta servisa centrs" pastāstīja Latvijas Kērlinga asociācijas pārstāve Linda Mangale. Latvijas izlase ar rezultātu 13:4 pieveica Baltkrieviju, ar rezultātu 8:7 – Portugāli, ar rezultātu 7:4 – Lietuvu, ar rezultātu 6:3 – Slovākiju, ar rezultātu 7:4 – Kirgizstānu. Līdz ar to mūsu izlase izcīnīja pirmo vietu apakšgrupā un automātiski iekļuva finālā, kur mums pretī stājās Kazahstānas izlase. Spēlē ar rezultātu 9:6 pārāks bija Latvijas duets, nodrošinot sev dalību olimpisko spēļu atlases turnīrā, kas no 5. līdz 9. decembrim norisināsies Nīderlandē. Tajā dalību kopā ar mūsu izlasi nodrošināja arī Dānija un Turcija.

 

 

Foto: Ansis Ventiņš

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies