Jelgavas lietuviešu biedrība "Vītis" sveic Lietuvas neatkarības 104. gadadienā

16.02.2022. Sabiedriskais centrs

1918. gada 16. februārī Lietuvas Padome parakstīja Neatkarības deklarāciju, kurā pasludināja, ka Lietuva atjauno neatkarīgu, uz demokrātiskiem pamatiem balstītu valsti ar galvaspilsētu Viļņā un norobežojas no visām valstiskajām saitēm, kādas tai jebkad bijušas ar citām tautām. Jona Basanaviča vadībā 20 Lietuvas Padomes locekļi pulcējās namā Viļņā, kas mūsdienās pazīstams kā Parakstītāju nams, un parakstīja aktu, kas proklamēja neatkarīgas Lietuvas valsts atjaunošanu un demokrātiskas valsts izveidošanu. Lietuva ir pirmā no trim Baltijas valstīm, kas ieguva neatkarību.

Šodien aprit 104 gadi kopš vēsturiskā notikuma un to plaši atzīmē ne vien mūsu kaimiņvalstī, bet arī Latvijā un Jelgavā. Ņemot vērā epidemioloģiskos apstākļus, Jelgavas lietuviešu biedrība "Vītis" sirsnīgi sveic tautiešus un draugus Lietuvas valsts neatkarības atjaunošanas svētkos.

 

Laikā, kad nav iespējams sapulcēties klātienē, aicina atzīmēt šos svētkus mājās un ģimenē, lai svētku cienasts un kopābūšana raisa atmiņu stāstus un patīkamas sarunas, radot svētku sajūtu.

 

 

Jelgavas lietuviešu biedrības  "Vītis" vārdā - Regina Detlava

Ziņu sagatavoja

JVPI "Sabiedriskais centrs"

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies