Pašvaldības bērnudārzus šonedēļ apmeklē 663 bērni

26.10.2021. Izglītības pārvalde

Jelgavas Izglītības pārvalde apkopojusi datus par pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklējumu. Stingro ierobežojumu laikā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes apmeklē 30 procenti bērnu – pirmdien pašvaldības bērnudārzos bija 663 audzēkņi no kopumā 2209. Izglītības pārvalde aicina ģimenes atbildīgi izvērtēt bērnudārza nepieciešamību un iespēju robežās stingro ierobežojumu laikā uz bērnudārzu bērnu vest tikai tad, ja citādi nav iespējams nodrošināt uzraudzību.

Pirmsskolas izglītības programmu apguve turpinās klātienē dežūrgrupās tiem bērniem, kuru vecāki nevar strādāt attālināti un nodrošināt bērna uzraudzību mājās. Taču katra ģimene aicināta izvērtēt iespējas un stingro ierobežojumu laikā līdz 14. novembrim bērnu tomēr nelaist uz bērnudārzu, tādējādi samazinot kontaktēšanos ar citiem.

 

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma skaidro, ka pagājušajā nedēļā, lai plānotu un nodrošinātu pirmsskolas izglītības iestāžu darbu, visos pašvaldības bērnudārzos tika veikta aptauja, lūdzot vecākus, kuriem nav iespēju darbu veikt attālināti un kuri nevar nodrošināt savam bērnam drošu uzraudzību, atzīmēt laiku, kad bērns apmeklēs pirmsskolas izglītības iestādi. "Atbilstoši valdības rīkojumam darbu plānojam pa nedēļām, lai nodrošinātu iespējami nemainīgu bērnu sastāvu dežūrgrupās. Tāpēc lūdzam vecākus ik piektdienu informēt par situāciju ģimenē un bērnudārza nepieciešamību," stāsta S.Joma.

 

Šonedēļ 11 pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs strādā 63 grupas no kopumā 103, un tas ir 61 procents. Bērnudārzus apmeklē 663 bērni no 2209, un tie ir 30 procenti. Jāpiebilst, ka piecas grupas pašvaldības bērnudārzos šobrīd atrodas karantīnā, jo tajās konstatēta saslimšana ar Covid-19.

 

"Saprotam, ka nav viegli mājās uzraudzīt divus, trīs vai vairāk bērnu, īpaši, ja viens ir zīdainis. Tomēr savas, savu bērnu, ģimenes locekļu un visas sabiedrības veselības vārdā aicinām šīs trīs pastiprinātās drošības nedēļas stingri izvērtēt iespējas palikt mājās un bērnudārzu apmeklēt, ja vecāki patiesi nevar nodrošināt bērna uzraudzību," tā S.Joma.

 

Bērnudārzi strādā, ievērojot visus ārkārtējā situācijā noteiktos drošības pasākumus.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē 

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies
Madara Andersone

Madara Andersone09.11.2021

Sveicināti! Ņemot vērā, ka pa mēnesi Covid19 nekur nav pazudis un bērnudārzniekus joprojām netestē, vai pastāv iespēja nelaist bērnu uz pirmsskolas izglītības iestādi, ja vecāku šībrīža dienas ritms ļauj pavadadīt pilnvērtīgu dienu (izglītošanās, pastaigas utt.) mājās, epidemioloģiskā drošā vidē?

Atbildēt