Pilsētas izglītības iestādes septembrī nodevušas 2826 kilogramus makulatūras

09.10.2021. Izglītības pārvalde

Latvijas vērienīgākajā vides izglītības projektā – kampaņā "Tīrai Latvijai" – šajā mācību gadā iesaistījušās jau 225 izglītības iestādes, tostarp no Jelgavas, vācot un pārstrādei nododot izlietotās baterijas un papīra un kartona izstrādājumus. Mūsu pilsētas izglītības iestādes septembrī otrreizējai pārstrādei nodevušas 2826 kilogramus makulatūras.

Kampaņas organizatori "Zaļā josta" informē, ka makulatūras un izlietoto bateriju vākšanai šobrīd pieteikušās septiņas Jelgavas valstspilsētas izglītības iestādes: bērnudārzi "Rotaļa", "Lācītis", "Auseklītis", "Pūčuks" un "Gaismiņa", Jelgavas Paula Bendrupa pamatskola un Jelgavas 5. vidusskola. Septembrī privātā pirmsskolas izglītības iestāde "Pūčuks" nodevusi 2286 kilogramus makulatūras, 300 kilogramus nodevusi Jelgavas 5. vidusskola, 170 kilogramus – pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde "Rotaļa", 70 kilogramus – Paula Bendrupa pamatskola. Jāpiebilst, ka makulatūra no skolām tiek savākta vairākas reizes mācību gadā, bet izlietotās baterijas savāc vienu reizi mācību gada laikā.

 

"Zaļā josta" sadarbībā ar ilggadējiem akcijas partneriem gādā, lai savāktās otrreizējās izejvielas nonāktu atkārtotā apritē, uzskatāmi demonstrējot atkritumu pārstrādes nozīmi un vērtību, kā arī sniedzot acīmredzamu ieguldījumu tīras vides veicināšanā.

 

"Zaļā josta" Latvijas skolēnus un pirmsskolas vecuma bērnus makulatūras vākšanas kampaņā iesaista jau 18. reizi, bet izlietoto bateriju vākšanā – 15. reizi. Kampaņa "Tīrai Latvijai" ir vērienīgākais vides izglītības projekts Latvijas mācību iestādēs, praktiski iesaistot tūkstošiem bērnu un viņu ģimeņu atkritumu šķirošanas iemaņu uzlabošanā. Jāpiebilst, ka izglītības iestādes dalībai kampaņā var pieteikties līdz 2022. gada martam, reģistrējoties vietnē www.tirailatvijai.lv.

 

Jāpiebilst, ka sadarbībā ar AS "Latvijas valsts meži" ik gadu tiek domāts, kā šo aktivitāti padarīt vēl lietderīgāku, integrējot kampaņā rūpes par dabu. "Šogad makulatūras vākšanas kontekstā vēlamies īpaši uzsvērt mežu atjaunošanas un koku stādīšanas nozīmi, jo svarīgi ir ne tikai atkārtoti pārstrādāt, bet arī vairot mūsu zaļo zeltu – stādīt kokus. Tāpēc konkursa čaklākajiem dalībniekiem dāvināsim stādu dāvanu kartes un visām skolām dosim iespēju pavasarī izmēģināt praksē koku sēšanas un audzēšanas gudrības," norāda AS "Latvijas valsts meži" pārstāve Līga Abizāre. Šogad Latvijas valsts mežos ir iestādīti vairāk nekā 29 miljoni augstvērtīgu koku stādu. "Mēs varam būt droši, ka viena nocirstā koka vietā Latvijas valsts mežos tiks iestādīti vismaz divi jauni, un ceru, ka arī makulatūras vākšana veicinās izpratni par koku stādīšanas nozīmi," teic L.Abizāre.

 

 

Foto: unsplash.com

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies