Smagatlēts Jānis Folkmanis labo trīs Latvijas rekordus

09.05.2022. Sporta servisa centrs

Jelgavas pauerliftinga kluba "Apolons" atlēts Jānis Folkmanis kļuva par Latvijas čempionu klasiskajā spēka trīscīņā senioriem un laboja trīs Latvijas rekordus.

Latvijas čempionāts norisinājās 7. maijā Gulbenes sporta centrā. Jelgavu čempionātā pārstāvēja kluba "Apolons" smagatlēts Jānis Folkmanis. "Jānis ir 20. gadsimta 90. gadu Latvijas, Eiropas un pasaules sporta leģenda, sporta meistars svarcelšanā un starptautiskais sporta meistars pauerliftingā," norāda "Apolona" vadītājs Edmunds Jansons.

 

J.Folkmanis startēja senioru grupā virs 50 gadiem svara kategorijā līdz 105 kilogramiem. Viņš kļuva par Latvijas čempionu, labojot trīs valsts rekordus: pietupienā ar stieni (205 kilogrami), vilkšanā no zemes (245 kilogrami) un trīscīņas kopsummā. Trīscīņā tiek summēts rezultāts pietupienā ar stieni, spiešanā guļus (Jāņa rezultāts – 130 kilogrami) un svara vilkšanā no zemes. Trīscīņas kopsummā jelgavnieka rezultāts ir 580 kilogrami.

 

"Dienu pirms sacensībām Jānis saslima ar vīrusu, un tas atstāja negatīvu iespaidu uz rezultātu. Viņš kopsummā pacēla par 30 kilogramiem mazāk nekā bija plānots," piebilst E.Jansons.

 

J.Folkmanis ieguva arī 1. vietu un kausu absolūtajā vērtējumā.

 

Foto: klubs "Apolons"

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies