Var pieteikties jaunajai Jelgavas iedzīvotāja kartei un Jelgavas skolēna apliecībai

20.07.2020.

No 1. jūlija Jelgavas iedzīvotāji un skolēni pakāpeniski var pieteikties jaunās Jelgavas iedzīvotāja kartes un Jelgavas skolēna apliecības saņemšanai, kas turpmāk ļaus saņemt pašvaldības atvieglojumus pilsētas sabiedriskajā transportā un ēdināšanai skolās. Jelgavas pašvaldība ir izstrādājusi jauna parauga personalizētas Jelgavas iedzīvotāja kartes, kas sāks darboties no 21. jūlija, un jaunas Jelgavas skolēna apliecības, kas sāks darboties līdz ar jauno mācību gadu.

18. jūnija Jelgavas domes sēdē deputāti apstiprināja noteikumus "Par personalizētās viedkartes noformēšanas, izsniegšanas, lietošanas un deaktivizēšanas vai anulēšanas kārtību Jelgavas pilsētas pašvaldībā". Savukārt 28. maija sēdē deputāti pieņēma grozījumus saistošajos noteikumos "Jelgavas pilsētas pašvaldības pabalstu piešķiršanas noteikumi" un apstiprināja jaunus saistošos noteikumus "Par braukšanas maksas atvieglojumiem izglītojamajiem Jelgavas pilsētas sabiedriskajā transportā". Tie nosaka, kādu pašvaldības atbalstu ar jaunajām personalizētajām viedkartēm iedzīvotāji un skolēni varēs saņemt.

 

Jelgavas pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne skaidro, ka jaunas viedkartes pašvaldībai nācās izstrādāt, jo "SEB banka", kas līdz šim nodrošina karšu darbību, paziņoja par sadarbības pārtraukšanu. 20. jūlijā Jelgavas pašvaldībai beidzas sadarbības līgums ar "SEB banku" par Jelgavas iedzīvotāja karšu un Jelgavas skolēna apliecību darbības nodrošināšanu. Banka jau maijā informēja pašvaldību, ka "šī lokālā projekta nodrošināšanai ir nepieciešami lieli finansiāli ieguldījumi, kas tomēr neatsver projekta atdevi nākotnē, tāpēc "SEB banka" ir izlēmusi sadarbību neturpināt".

 

Līdz ar to šābrīža Jelgavas iedzīvotāja kartes un Jelgavas skolēna apliecības būs aktīvas līdz 20. jūlijam, bet, lai saņemtu pašvaldības atbalstu pēc 20. jūlija, iedzīvotājiem un skolēniem būs jānoformē jauna personalizēta viedkarte.

 

Kā uzsver I.Škutāne, būtiskākā atšķirība starp līdzšinējām un jaunajām viedkartēm ir tā, ka jaunās kartes nav piesaistītas nevienai bankai. "Līdz ar to karte nebūs maksāšanas līdzeklis, bet gan autorizācijas līdzeklis, kas konkrētam cilvēkam, uzrādot karti, ļaus saņemt konkrēti viņam paredzēto pašvaldības atbalstu braukšanas maksas segšanai vai ēdināšanai skolās – personalizētā viedkarte saturēs informāciju par konkrētai personai piešķirtajiem atvieglojumiem. Uzrādot karti pilsētas sabiedriskajā transportā vai skolas ēdnīcā, persona saņems viņam pienākošo atbalstu," skaidro I.Škutāne. 

 

Jaunas kartes pirmreizējā izsniegšana iedzīvotājiem un skolēniem ir bez maksas – tās noformēšanas un izgatavošanas izdevumus segs pašvaldība. Savukārt iedzīvotājiem un skolēniem, lai saņemtu jauno karti, būs jāuzraksta iesniegums, un, tiklīdz karte būs izgatavota, to varēs saņemt pa pastu, ja persona savā iesniegumā to būs norādījusi, vai arī klātienē tajā vietā, kur persona būs rakstījusi iesniegumu par kartes saņemšanu. Ierodoties rakstīt iesniegumu par jaunās kartes saņemšanu, personai līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam (pasei vai personas apliecībai) vai dzimšanas apliecībai. Ja personu pārstāv likumiskais pārstāvis, līdzi jābūt likumiskā pārstāvja personu apliecinošam dokumentam un pārstāvības tiesību apliecinošam dokumentam.

 

Ja nepieciešams, uz vietas iestādē tiek nodrošināta arī personas fotografēšana.

 

baneris_pensionari.jpg

 

Kur jādodas, lai saņemtu jauno Jelgavas iedzīvotāja karti?

 

baneri_skoleni.jpg

 

Kur jādodas skolēniem, lai saņemtu Jelgavas skolēna apliecību vai Jelgavas iedzīvotāja karti?

 

baneris_bareni.jpg

 

Kur jādodas, lai saņemtu jauno viedkarti?

 

Jauno Jelgavas iedzīvotāja karti var noformēt ikviens iedzīvotājs. Papildus informācija šeit.

 

  • Iesniegums personalizētās viedkartes saņemšanai lejupielādējams šeit.

Iesniegums jaizprintē, jaaizpilda, jāparaksta un jānogādā attiecīgajā iestāde.

 

  • Elektroniski aizpildāms iesniegums personalizētās viedkartes saņemšanai lejupielādējams šeit.

Elektroniski aizpildītu iesniegumu jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu! 

Ja nav pieejams drošs elektroniskais paraksts, veidlapu var aizpildīt elektroniski, izprintēt, parakstīt un nogādāt attiecīgajā iestādē. Bez paraksta iesniegums nav derīgs!

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies
LAIMA MAŠKO

LAIMA MAŠKO22.09.2020

Kāpēc nav aktīva karte,ja sņemta jauna?Vai viņa ir kaut kā jāaktivizē?

Atbildēt
Vija Ušvile

Vija Ušvile20.07.2020

Cik ilgā laikā tiek nodrošināta "Jaunā pilsētas iedzīvotāju kartes" saņemšana??? Vai tiešām trīs nedēļas ir par maz laika? Kad ierados noformēt jauno karti, pie trim galdiņiem, pie kuriem pieņēma apmeklētājus, es biju vienīgā un, kamēr mani apkalpoja, neviens klients neieradās.Tas man ļauj domāt, ka aktivitāte nemaz tik liela nav. Un vēlreiz jautāju- vai trīs nedēļu laikā nav iespējams nodrošināt ar jauno karti, kurai darbības sākums noteikts ar 21.07.2020.

Atbildēt
Rasma Gurtlava

Rasma Gurtlava20.07.2020

Bet jaunās kartes vēl nav gatavas. Kāpēc?

Atbildēt