Vērtē atjaunoto namu Vīgriežu ielā 30

04.06.2019.

Konkursa ”Energoefektīvākā ēka Latvijā 2019” ietvaros, žūrija  apmeklē un vērtē 18 energoefektīvas ēkas 11 Latvijas pilsētās. Jelgavā, eksperti, kā pirmo vērtēja konkursam pieteikto renovēto ēku Vīgriežu ielā 30.

Vērtēt nama Vīgriežu ielā 30 energoefektivitāti ieradās 10 cilvēku liela komanda, kurā pārstāvēti dažādu jomu speciālisti. Eksperti norādīja, ka katrs atbilstoši savai specialitātei pievērš uzmanību renovācijas gaitā veikto būvdarbu kvalitātei, apkures un ventilācijas sistēmas risinājumiem, logiem un durvīm, elektrības izbūves risinājumiem, kā arī citiem tehniskiem kritērijiem.

 

img3314.jpg

 

Nams Vīgriežu ielā 30, celts 1986. gadā pēc individuāla projekta un 2017. gadā veikts renovācijas projekts. Līdz tam ēka bija viena no energoefektīvākajām Jelgavā – tās patēriņš bija ap 125 kilovatstundām uz kvadrātmetru gadā. Šobrīd, pēc atjaunošanas, patēriņš samazinājies līdz 43 kilovatstundām uz kvadrātmetru gadā.

 

lejupielade1.jpg

 

Atjaunošanas projekta gaitā katrā dzīvoklī uzstādīts termoregulators ar sildķermeņiem un tas ļauj nama iedzīvotājiem pašiem noteikt vēlamo gaisa temperatūru dzīvoklī. Renovācijas rezultātā namā uzlabota arī gaisa apmaiņa. Pielietots viens no vienkāršākajiem, bet efektīvākajiem risinājumiem – izbūvēti gaisa pieplūdes vārsti un atjaunotas ventilācijas sistēmas. Tāpat nosiltināta fasāde, sakārtots cokols, nomainītas visas inženierkomunikācijas, tostarp elektroinstalācija, nosiltināts pēdējā stāva pārsegums, pagrabstāvs, atjaunots jumta segums, vietām nomainīti logi un durvis, kā arī veikts kosmētiskais remonts koplietošanas telpās.  Ekspertu žūrija atzina, ka nams kopumā ir sakārtots un tehniskie risinājumi ir veiksmīgi – par to liecina arī enerģijas patēriņa rādījumi.

 

lejupielade12.jpg

 

Plānots, ka konkursa komisija visu objektu apsekošanu pabeigs jūnija vidū. Noslēguma pasākums un konkursa laureātu paziņošana plānota 20. jūnijā. Kopumā konkursā tika iesniegti 27 projektu pieteikumi.

Konkurss “Energoefektīvākā ēka Latvijā” tiek organizēts jau astoto gadu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies