15.1 °C, 1 m/s, 97.5 %

Jaunumi

Jaunumi

bilde_nr1.jpg

JELGAVĀ NOSLĒGUSIES VIII LATVIJAS JAUNATNES OLIMPIĀDE

Ar olimpiskās uguns nodzēšanu un karoga nolaišanu, 7.jūlijā Jelgavā svinīgi noslēgusies VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde, kas četru dienu sacensībās pucēja ap 2800 jauno sportistu no 77 Latvijas pašvaldībām.

IMG_9955.jpgVIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādē, kas no 4.līdz 7.jūlijam notika Jelgavā un citos Latvijas novados, kopumā tika izcīnīti 244 medaļu komplekti 31 sporta veidā.  Jelgavā norisinājās šādi sporta veidi: airēšana, badmintons, peldēšana, bokss, futbols, handbols, teniss, galda teniss, skvošs, cīņa, džudo, karatē, taekvondo, loka šaušana, BMX riteņbraukšana, regbijs, vieglatlētika, mākslas vingrošana, basketbols 3×3, orientēšanās, volejbols un pludmales volejbols. Ozolnieku novadā notika sacensības – triatlonā un jātnieku sportā. Savukārt Dobelē – svarcelšana, ložu šaušana, MTB un šosejas riteņbraukšana. Sacensības burāšanā notika Engures novadā, smaiļošana un kanoe airēšana – Brocēnos. Tukuma novadā notika sacensības golfā, bet Valmieras novadā – airēšanas slaloms.  Sacensības šaušanā – Bauskas novadā, vesermešana – Salaspilī, bet paukošana un sporta vingrošana – Rīgā.

Medaļu kopvērtējumā Jelgavas pilsēta ar 59 godalgām izcīnīja 3.vietu (16 zelta, 19 sudraba un 23 bronzas medaļas). Uzvaru ar 195 medaļām (77 zelta, 60 sudraba un 58 bronzas) izcīnīja Rīgas pilsētas jaunie sportisti. Otrajā vietā ierindojās Daugavpils komanda ar 80 medaļām (23 zelta, 28 sudraba un 29 bronzas).

thumb_show38.php.jpg

Noslēguma ceremonijā pie Zemgales olimpiskā centra tika nolaists Latvijas Olimpiskās komitejas karogs un nodzēsta olimpiskā uguns. Karoga nolaišana tika uzticēta Latvijas Jaunatnes olimpiādes čempioniem, jelgavniekiem – peldētājam Germanam Golcvartam, kanoe airētājam Aleksejam Ševcovam, vieglatlētam Ričardam Alanam Kļaviņam un 3×3 basketbola puišu komandai: Robertam Barčevskim, Kristeram Vējam, Maksimam Rodinam un Raineram Barkānam. R.A.Kļaviņš karogu nodeva Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam, kurš to tālāk atdeva Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentam Aldonam Vrubļevskim.

IMG_9960.jpg

Olimpiādes noslēguma ceremonijā Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis atzina, ka sacensības tika organizētas augstākajā līmenī un pateicās Olimpiādes organizatoriem un atbalstītājiem. „Jaunajiem sportistiem novēlu sekmīgus startus sacensībās arī turpmāk, kā arī veiksmīgi iekļauties pieaugušo komandās. Paldies treneriem un ģimenēm par atbalstu sportistiem!”.

Savukārt Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, noslēdzot Olimpiādi, sacīja: „Apsveicu visus ar veiksmīgi aizvadītu Latvijas Jaunatnes Olimpiādi! Uzvaras ir izcīnītas, nācies piedzīvot arī zaudējumus, bet es ceru, ka šie sporta svētki jums visiem ir bijuši emocijām bagāti un patīkami. Jaunajiem sportistiem novēlu, lai jūsu sportiskie panākumi nekad nebeidzas un lai ar jums var lepoties ne tikai jūsu novadi, bet arī visa Latvija.”

IMG_9967.jpg

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs” izsaka pateicību visiem, kas palīdzēja VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādes organizēšanā.

Jelgavas pilsētas pašvaldības vārdā pateicamies Latvijas Olimpiskajai komitejai un visām sporta federācijām par profesionālo sadarbību, noorganizējot nacionāla līmeņa sacensības.

Paldies ikvienam mūsu pilsētas trenerim, sportistam un viņu ģimenēm par ieguldīto darbu augstu rezultātu sasniegšanā.

Izsakām pateicību Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādei “Kultūra”, personīgi režisoram Sandim Kalniņam un māksliniecei Ilzei Beķerei, kā arī visam tehniskajam personālam par palīdzību organizatorisku jautājumu risināšanā. Pateicība Jelgavas Pašvaldības policijai, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādei “Pilsētsaimniecība”, t/c Valdeka par atļauju izmantot stāvlaukumu olimpiādes vajadzībām. Izsakām pateicību SIA “KM SOUND” un direktoram Kasparam Kāpostiņam, SIA “212 DESIGN” un Arvilam Zunduram,  SIA “RIXCO”, SIA “L.A.metal” un personīgi Aldim Sproģim par profesionalitāti un operativitāti.

 

Informācija: Sporta servisa centrs, Latvijas Olimpiskā komiteja

Foto: Ivars Veiliņš

 

—————————————————————————————–

JELGAVĀ ATKLĀTA VIII LATVIJAS JAUNATNES OLIMPIĀDE

Piektdien, 5.jūlijā, “Zemgales Olimpiskajā centrā” svinīgā ceremonijā atklāta VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde. Šogad Olimpiādē par medaļām cīnīsies teju 2800 sportisti no 77 Latvijas novadiem un pilsētām. Jaunieši no 5.jūlija līdz 7.jūlijam sacentīsies 31 dažādā sporta veidā, savā starpā sadalot 244 medaļu komplektus.

thumb_show0.php.jpgOlimpiādes atklāšanā klātesošos uzrunāja Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis un Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents, sveicot sportistus, sacīja: „Šajās trīs dienās Jelgavā un vairākās citās pilsētās 29 Olimpiskajos sporta veidos, kā arī skvošā un orientēšanās sportā noskaidrosim, kuri ir Latvijas labākie jaunie sportisti. Olimpiāde sportistiem paver lielas iespējas – te var parādīt visu, kas apgūts treniņos un kam esat gatavi. Šajās sacensībās var ieraudzīt savus konkurentus un skaidri redzēt, kāda ir sporta attīstība katrā pašvaldībā. Piedaloties Olimpiādē, jūs visi esat kļuvuši par Olimpiskās saimes locekļiem. Ceru, ka starti šajās sacensībās palīdzēs izlemt un izvēlēties sportu par savu nākotni un savu dzīvesveidu. Paldies treneriem par ieguldīto darbu! Lai uzvar stiprākie!”

„Jelgavai ir dota lieliska iespēja rīkot šādus sporta svētkus, bet tā ir arī liela atbildība,” atzina Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. “Šogad Jelgavas pilsēta ir Latvijas Jaunatnes Olimpiādes galvaspilsēta! Trīs dienas sportisti un viņu komandas, kā arī līdzjutēji pavadīs laiku Jelgavā sportiskā garā. Ikvienam novēlu – izturību, cīņassparu, veiksmi un gandarījumu par Olimpiādē paveikto!

thumb_show00.php.jpg

Atklāšanas ceremoniju vadīja TV personība Kaspars Ozoliņš, bet skatītājus priecēja bagāta svētku programma – uzstājās  Jelgavas popkoris, grupa “TirkizBand”, mūziķis Edavārdi un Jelgavas dziedošie jaunieši, dejoja tautas deju ansamblis “Jaunība”, velo trikus rādīja “Green Trial”, bet ar bungu šovu uzstājās grupa “Drumline Latvia”. Ceremoniju noslēdza Olimpiskās uguns iedegšana.

thumb_show0000.php.jpg

Latvijas Olimpiskās komitejas karogu atklāšanas ceremonijā ienesa seši Jelgavā dzimuši sportisti – Agnese Ozoliņa, peldētāja un 3 Olimpisko spēļu dalībniece; Aleksandrs Avdejevs, smaiļotājs, Olimpisko spēļu dalībnieks, četrkārtējs pasaules čempions; Kalvis Kalniņš, karatists un II Eiropas Spēļu čempions; Diāna Ņikitina, daiļslidotāja un Olimpisko spēļu dalībniece; Anna Šecčenko, vieglatlēte un II Eiropas Spēļu dalībniece; Roberts Lagzdiņš, kanoe airētājs un II Eiropas Spēļu dalībnieks.

 

thumb_show00000.php.jpg

 

Zvērestus nodeva Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas akadēmiskās airēšanas trenere Agita Puriņa, Jelgavas vieglatlēte Māra Anna Zīverte un peldēšanas tiesnesis Māris Lindenbaums.

Savukārt Olimpisko uguni pie “Zemgales Olimpiskā centra” iededza II Eiropas Spēļu sudraba medaļnieks 3×3 basketbolā Armands Seņkāns.

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Latvijas Jaunatnes Olimpiāde līdzinās lielajām Olimpiskajām spēlēm. Tā tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

 

Ar VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādes “Jelgava 2019” norisi un sacensību rezultātiem ir iespējams iepazīties Olimpiādes mājaslapā internetā:jelgava2019.olimpiade.lv/lv/sakums.

 

2017.gadā Latvijas Jaunatnes Olimpiāde notika Cēsīs, 2015.gadā Olimpiādes dalībniekus uzņēma Valmiera un Cēsis, 2013.gadā Olimpiāde norisinājās Ventspilī, 2011.gadā – Jūrmalā, bet Valmiera Olimpiādes dalībniekus uzņēma 2009.gadā. Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde notiek reizi divos gados.

 

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

 

 

Informācija: Latvijas Olimpiskā komiteja

Foto: Ivars Veiliņš

 

—————————————————————————————-
SVARĪGA INFORMĀCIJA!!!

Sakarā ar prognozētajiem nelabvēlīgiem laika apstākļiem 5.jūlija pēcpusdienā,

VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādes atklāšanas ceremonija notiks Zemgales olimpiskā centra hallē.

Aicinām pašvaldību komandas ierasties Zemgales olimpiskajā centrā no plkst.20:30.

Pašvaldību delegācijas ieņem sēdvietas.

KAROGNESĒJI pulcējas olimpiskā centra iekšpagalma stāvlaukumā.

 

Ceremonijas sākums plkst.21:00.

 

————————————————————————————–

 

sacensību_adreses.jpg

 

—————————————————————————————-

JELGAVĀ ATKLĀS VIII LATVIJAS JAUNATNES OLIMPIĀDI

No 5. līdz 7. jūlijam Jelgavā norisināsies VIII Latvijas Jaunatnes olimpiāde – valsts mēroga sporta sacensības, kurās piedalīsies novadu un republikas nozīmes pilsētu komandas. Olimpiāde šogad pulcēs ap 2800 jauno sportistu no 77 Latvijas pašvaldībām.

20190702_095337.jpg

Olimpiādes atklāšana notiks Zemgales olimpiskajā centrā 5.jūlija vakarā. Dalībnieki aicināti ierasties no plkst.20:30, lai ieņemtu sēdvietas. Atklāšanas ceremonija sāksies plkst.21:00 un to vadīs TV personība Kaspars Ozoliņš. Skatītājus priecēs bagāta svētku programma – uzstāsies  Jelgavas popkoris, ritma apvienība “Pulsa efekts”, grupa “TirkizBand”, mūziķis Edavārdi un Jelgavas dziedošie jaunieši, dejos tautas deju ansamblis “Jaunība”, velo trikus rādīs “Green Trial”, ar bungu šovu uzstāsies “Drumline Latvia”.

20190702_095444.jpg

Jelgavas pilsēta startēs ar savu komandu, kurā būs ap 200 sportistu visos sporta veidos, kas pārstāvēti pilsētas sporta skolās vai klubos. Šodien ar Jelgavas komandas delegācijas sporta tērpiem iepazīstināja mākslas vingrotājas, kurām sacensības sāksies jau 4.jūlijā plkst. 9:00 Zemgales olimpiskā centra hallē.  Kopā ar mākslas vingrotājām, olimpiādes talismans – Jelgavas Alnītis demonstrēja savu olimpiādes tērpu. Alnīša galvenais uzdevums būs atbalstīt un uzmundrināt sportistus olimpiādes laikā, kā arī iesaistīt pilsētniekus un pilsētas viesus līdzi jušanā. Jāpiebilst, ka olimpiādes talismans ar plašāku publiku tika iepazīstināts Latvijas Olimpiskās komitejas projekta “Sporto visa klase” sezonas noslēguma sacensībās, kas maija beigās notika Jelgavā, kā arī Ventspilī notikušajā lāpas iedegšanas svinīgajā ceremonijā.

20190702_095000.jpg

VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādes sacensības tiks organizētas 10 vietās. Jelgavā norisināsies šādi sporta veidi: airēšana, badmintons, peldēšana, bokss, futbols, handbols, teniss, galda teniss, skvošs, cīņa, džudo, karatē, taekvondo, loka šaušana, BMX riteņbraukšana, regbijs, vieglatlētika, mākslas vingrošana, basketbols 3×3, orientēšanās, volejbols un pludmales volejbols. Ozolnieku novadā notiks sacensības – triatlonā un jātnieku sportā. Savukārt Dobelē – svarcelšana, ložu šaušana, MTB un šosejas riteņbraukšana. Sacensības burāšanā notiks Engures novadā, smaiļošanā un kanoe airēšanā – Brocēnos. Tukuma novadā notiks sacensības golfā, bet Valmieras novadā – airēšanas slalomā.  Sacensības šaušanā – Bauskas novadā, vesermešanā – Salaspilī, bet paukošana un sporta vingrošanā – Rīgā.

untitled_1851c.png

 

Informācija un foto: Sporta servisa centrs
—————————————————————————————-
VIII LATVIJAS JAUNATNES OLIMPIĀDES LĀPAS IEDEGŠANAS CEREMONIJA
 
NOTIKS VIII LATVIJAS JAUNATNES OLIMPIĀDES LĀPAS IEDEGŠANA

 

13.jūnijā plkst.13:00 Ventspils pludmalē pie Dienvidu mola, kur 2004.gadā tika ierīkota Olimpiādes uguns iedegšanas vieta,  notiks svinīga VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādes lāpas iedegšana.

 LAPA.png

Olimpiskā uguns no Ventspils tiks nogādāta Jelgavā, kur 5.jūlijā plkst. 21:00 Zemgales olimpiskajā centrā notiks VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādes atklāšanas ceremonija.

Lāpas iedegšanas pasākumā uzrunas teiks Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, kā arī Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs un Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Pasākumā ar muzikālu priekšnesumu viesus priecēs popgrupa “Jūras akmentiņi”, Katrīna Bindere – Čodere un deju studija “Prieks”.

Olimpisko lāpu no Ventspils uz Jelgavu nogādās Jelgavas sportisti, kuri piedalīsies Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādē ar Jelgavas pilsētas talismanu Alni.

VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādes sacensības tiks organizētas 10 vietās. Jelgavā norisināsies šādi sporta veidi: airēšana, badmintons, peldēšana, bokss, futbols, handbols, teniss, galda teniss, skvošs, cīņa, džudo, karatē, taekvondo, loka šaušana, BMX riteņbraukšana, regbijs, vieglatlētika, mākslas vingrošana, basketbols 3×3, orientēšanās, volejbols un pludmales volejbols. Ozolnieku novadā notiks sacensības – triatlonā un jātnieku sportā. Savukārt Dobelē – svarcelšana, ložu šaušana, MTB un šosejas riteņbraukšana. Sacensības burāšanā notiks Engures novadā, smaiļošanā un kanoe airēšanā – Brocēnos. Tukuma novadā notiks sacensības golfā, bet Valmieras novadā – airēšanas slalomā.  Sacensības šaušanā – Bauskas novadā, vesermešanā – Salaspilī, bet paukošana un sporta vingrošanā – Rīgā.

VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir nozīmīgs notikums Latvijas sportā, kas pulcē jaunos sportistus no visas Latvijas. Olimpiādes laikā tiks noskaidrota sportiskākā Latvijas pašvaldība un labākie Latvijas sportisti vasaras Olimpisko spēļu sporta veidos.

 

Informācija: Sporta servisa centrs

Foto: no olimpiade.lv arhīva

 

—————————————————————————————-

 

VIII LATVIJAS JAUNATNES OLIMPIĀDES VIDEOKLIPS
Jelgavas pilsēta šovasar kļūst par sporta galvaspilsētu un aicina uz VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādi!

Sports ir kļuvis par mūsu ikdienas neatņemamu sastāvdaļu un Jelgava ir pilsēta, kura dod iedvesmu ar to nodarboties it visur un jebkurā laikā.

Tehnoloģiju un urbanizācijas laikmetā ir vērts paraudzīties uz pilsētas sniegtajām iespējām un radoši izmantot tās potenciālu. Videoklipa idejas pamatā ir “sports ienāk pilsētā” moto!

VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādes vadmotīvi – Vasara, Jaunieši, Kustība, Tradīcijas un Jelgava!

Tiekamies Jelgavā no 5. līdz 7.jūlijam!

 

Videoklipa radošā komanda: Edijs Žīle, Artūrs Lapinskis, Sandis Kalniņš
—————————————————————————————-
TOP VIII LATVIJAS JAUNATNES OLIMPIĀDES VIDEOKLIPS
klips_3.jpg
20.maijā pils pagalmā video tika iemūžināti Jelgavas regbija spēlētāji – tie būs kadri no Latvijas Jaunatnes olimpiādes reprezentācijas videoklipa, kas vienlaikus popularizēs gan sporta daudzveidību, gan Jelgavas pilsētu.
klips_1.jpg

“Veidojot šo klipu, galvenā doma ir ienest sportu pilsētā un parādīt, ka tas ir būtiska mūsu ikdienas sastāvdaļa un ka ar sportu var nodarboties jebkurš un jebkur. Tāpēc filmējām dažādus sporta veidus – gan individuālos, gan komandu, gan tādus, kas notiek telpās, gan tādus, kas notiek ārā, gan ūdens sporta veidus,” pastāstīja klipa režisors Sandis Kalniņš, piebilstot: vienlaikus tiek parādīta arī mūsu pilsēta, kas būs šī gada Latvijas Jaunatnes olimpiādes norises vieta.

klips_2.jpg

Plānots, ka videoklips būs gatavs jūnija pirmajā pusē.

Informācija un foto: Jelgavas Vēstnesis/Ivars Veiliņš

——————————————————————————–

 

IZSTRĀDĀTS VIII LATVIJAS JAUNATNES OLIMPIĀDES LOGOlatvijas_jaunatnes_olimpiade_jelgava2019.jpgIr izstrādāts un apstiprināts Latvijas Jaunatnes olimpiādes “Jelgava 2019” logotips un vizuālā identitāte. Galvenie vadmotīvi – sports, jaunība, vasara un tradīcijas.

Logotipa ornamentu veido pieci olimpiskie apļi, kam piešķirta kustība un dinamika. Logotipa kompozīcijā izmantots arī Jelgavas reklāmbaneris pilsētas krāsās. Kopējās vizuālās identitātes autors ir reklāmas un zīmolu speciālists, dizainers Ansis Griķis.

Jāatgādina, ka VIII Latvijas Jaunatnes olimpiāde notiks no 5. līdz 7.jūlijam Jelgavā un citās apkārtnes pilsētās. Kopumā olimpiādē piedalīsies ap 3000 jauno sportistu no visas Latvijas, noskaidrojot labākos censoņus Vasaras olimpisko spēļu sporta veidos.

Latvijas Jaunatnes olimpiāde ir valsts mēroga sporta sacensības ar mērķi noteikt labākos Latvijas jaunos sportistus. Vienlaikus sportisti vairākos sporta veidos sacentīsies par tiesībām pārstāvēt Latviju Eiropas Jaunatnes vasaras olimpiādē, kas šovasar, no 20. līdz 28. jūlijam, notiks Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku. Latvijas Jaunatnes olimpiāde notiek ik pēc diviem gadiem.

 

Informācija: Jelgavas pilsētas pašvaldības SA pārvalde