16.9 °C, 3.2 m/s, 67.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiAgija Pizika aicina uz dzimšanas dienas koncertu “Pārlekdams pāri”
Agija Pizika aicina uz dzimšanas dienas koncertu “Pārlekdams pāri”
06/05/2024

8. jūnijā pulksten 15 Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā Sarmas ielā 2 izskanēs ilggadējās koru diriģentes, bērnu vokālā ansambļa “Rotiņa” mākslinieciskās vadītājas Agijas Pizikas dzimšanas dienas koncerts “Pārlekdams pāri”. “Šis koncerts nebūs par lielo profesionālo varēšanu, šoreiz tā būs sirsnīga satikšanās un sadziedāšanās par svarīgāko – bērniem, ģimeni un mūsu Latviju,” uz koncertu aicina A.Pizika. Ieeja pasākumā – bez maksas.

A.Pizikas profesionālā darbība kā diriģentei un mākslinieciskajai vadītājai vairāk nekā 30 gadu laikā ir dāvājusi pilsētniekiem iespēju dzirdēt simtiem koncertu, bet pilsētas kolektīviem – sasniegt jaunas profesionālās virsotnes. A.Pizikas dzimšanas dienas koncertā priecēs tie pilsētas kolektīvi, kuri reiz bijuši vai vēl joprojām darbojas mākslinieciskās vadītājas paspārnē. Piemēram, bērnu vokālais ansamblis “Rotiņa” dibināts 1996. gadā, un A.Pizika ir kolektīva vienīgā vadītāja jau 28 gadus, savukārt darbs ar Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas jauniešu kori notiek jau 10 gadu garumā. Koncerta viesis būs arī jauktais koris “Mītava” – tas ir diriģentes pirmais bērniņš, kurš audzināts 32 gadus.

“Kopā ar man mīļiem kolektīviem pieredzēsim patiesi mīļus brīžus, jo dziedāsim par svarīgāko. Tās būs gan mīļas bērnu dziesmas, gan spēka dziesmas par Latviju, kas stiprina garu. Būs arī pārdomas par cilvēka dzīvi, korim “Mītava” izpildot klasiku jeb Jāzepa Vītola “Sauli austrumos”. Savukārt pasākuma izskaņā par koncerta dalībnieku varēs kļūt ikviens, jo klausītājus aicināsim uz sadziedāšanos,” atklāj A.Pizika.

Jāpiebilst, ka piederīgi šai svētku reizei būs arī A.Pizikas ilggadējie kolēģi – koncertmeistars Māris Treijs, kormeistars Alvins Ruža, kustību un režijas konsultante Ramona Uštupa-Joma, kā arī muzicējošie A.Pizikas bijušie audzēkņi – Mareks Alksnis un citi.