27.1 °C, 4.1 m/s, 57.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBijušajā „RAF” teritorijā top Baltijā lielākais rekonstruētais industriālais parks
Bijušajā „RAF” teritorijā top Baltijā lielākais rekonstruētais industriālais parks
08/06/2006

Šodien Jelgavas pilsētas priekšsēdētājs Andris Rāviņš, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvis Ralfs Dakteris un „NP Properties” izpilddirektore un Latvijas Tehnoloģisko parku, centru un biznesa inkubatoru asociācijas valdes locekle Elita Moiseja parakstīja vienošanos ar mērķi veicināt savstarpēju sadarbību Jelgavas kā rūpniecības centra attīstīšanā.
Industriālā parka kopējā platība ir 23 hektāri, bet iznomājamo telpu platība pārsniegs 111 tūkst. kv.m. Patreiz Latvijā vēl nav realizēts neviens tik vērienīgs industriālā parka projekts. Līdz 2009. gadam, kad plānots pabeigt parka rekonstrukciju, kopējās ieguldītās investīcijas “NP Jelgavas Biznesa Parks” izveidē varētu sasniegt 20 miljonus eiro.

Jelgavai iespēja atgūt agrāko mašīnbūves metropoles slavu
Andris Rāviņš, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs: „Jelgava ir pazīstama kā pilsēta ar augsti attīstītu rūpniecības nozari un infrastruktūru. Pēdējos gados Jelgava strauji atgūst Latvijas industriālās galvaspilsētas statusu. Atbilstošā vide ražotnēm, attīstīta infrastruktūra un stratēģiski izdevīgā atrašanās vieta būs ideāla dažādu nozaru vieglās un smagās rūpniecības uzņēmumiem. Esmu gandarīts, ka „NP Jelgavas Biznesa Parkā” darbosies gan vietējās, gan ārvalstu kompānijas. Līdz ar industriālā parka attīstību ieguvēja būs arī Jelgavas pilsēta un tās iedzīvotāji. Īstenojot projektu tiks sakārtota ne tikai infrastruktūra bijušās rūpnīcas RAF teritorijā, bet – galvenais, tiks radītas jaunas darba vietas pilsētas iedzīvotājiem. Projekts veicinās ārvalstu investoru interesi par Jelgavu un nodrošinās turpmāku uzņēmējdarbības attīstību mūsu pilsētā.”
Elita Moiseja, „NP Properties” izpilddirektore un Latvijas Tehnoloģisko parku, centru un biznesa inkubatoru asociācijas valdes locekle: „Ņemot vērā mūsu pieredzi industriālo parku attīstīšanā, paredzam, ka ar laiku „NP Jelgavas Biznesa Parkā” jaunas darbavietas varētu rast vairāk nekā 1000 Jelgavas pilsētas un tās apkaimes iedzīvotāji. Šī parka priekšrocība ir lielā telpu platība nomniekiem, ko grūti nodrošināt Rīgā vai tās tuvumā esošajiem industriālajiem parkiem. Plānots, ka „NP Jelgavas Biznesa Parkā” tiks piesaistītas vieglās un smagās rūpniecības, kā arī loģistikas kompānijas. Jau šobrīd interesi par šo parku izrāda vairākas lielas starptautiskas un vietējās kompānijas no mašīnbūves un apavu ražotāju nozarēm.”

Ralfs Dakters, LIAA: „Uzskatu, ka šāda industriālā parka izveide būs būtisks ieguvums Latvijai kā investīciju videi, jo nereti potenciālais investors, apskatot valsti kā iespējamo vietu sava projekta realizācijai, vispirms interesējas par šādiem parkiem. Tas nozīmē, ka investoram ir nevis pašam jādomā par ražotnes celtniecību, kas prasa milzīgus resursus, bet ir iespēja šeit uzsākt ražošanu, neuztraucoties par infrastruktūru. Tādēļ, ja Latvija turpmāk varēs piedāvāt ne tikai „greenfield” (pilnībā no jauna izveidots industriāls parks), bet arī „brownfield” (rekonstruēts parks) iespējas, pastāv lielākas izredzes uzvarēt konkurencē ar citām valstīm investoru piesaistē.„
Vērienīga rekonstrukcija trīs kārtās
Elita Moiseja: „Industriālais parks tiek veidots kādreizējā automobiļu rūpniecības uzņēmuma „RAF” („Rīgas Automobiļu Fabrika”) teritorijā, kas ilgus padomju gadus bijis viens no nozīmīgākajiem industriālajiem objektiem valsts tautsaimniecībā. Gadu desmitiem nokalpojušām un morāli novecojušām ēkām bija nepieciešams kapitālais remonts, trūka modernu komunikāciju, turklāt infrastruktūra bija vāji attīstīta. Tāpēc „NP Properties” uzsāka vērienīgu objekta rekonstrukciju, lai industriālā parka klientus nodrošinātu ar atbilstošām industriālajām un biroja telpām.”
Pirmajā rekonstrukcijas kārtā jau veikti darbi 23 ha lielās teritorijas sakārtošanā: teritorijas un angāru atbrīvošana no vecajām tehnoloģijām un iekārtām (izvesti 1500 m3), galveno korpusu tehniskā stāvokļa uzlabošana, angāru jumtu segumu nomaiņa 21 tūkst.kv.m platībā, savu laiku nokalpojušu deviņu ēku demontāža 2 tūkst.kv.m platībā, teritorijas attīrīšana no būvgružiem, uzsākta ēku renovācija. Paralēli tika veikta industriālā parka koncepcijas un tehniskā projekta izstrāde.
Drīzumā tiks uzsākta parka rekonstrukcijas otrā kārta, kuras laikā tiks modernizēta infrastruktūra un izveidotas no jauna vai atjaunotas komunikācijas, kā arī pilnībā renovētas ēkas.

Pirmais rekonstruējamā parka klients
Kaut arī industriālajā parkā notiek vērienīga rekonstrukcija, jau šobrīd iespējams iznomāt plašas telpas birojiem, ražotnēm un loģistikai, kuras tiek sagatavotas nomnieku vajadzībām 2-3 mēnešu laikā.
Šī gada maijā par pirmo parka klientu kļuva „Bako Baltic”, kura viens no akcionāriem ir „Dobeles Dzirnavnieks”. Loģistikas vajadzībām tiek sagatavotas telpas 2 tūkst.kv.m platībā.

Informāciju sagatavoja:
Inese Ozoliņa
„NP Properties” SA konsultante
9336923, 7358923,