14.7 °C, 2.2 m/s, 95.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaBrīvdienās ikviens tiek aicināts uz tehnikas un inovāciju festivālu “Mehatrons”
Brīvdienās ikviens tiek aicināts uz tehnikas un inovāciju festivālu “Mehatrons”
27/08/2019

Jelgavas pilsētā no 6. līdz 8. septembrim norisināsies tehnikas un inovāciju festivāls “Mehatrons”, kas attīstīta bērnu un jauniešu tehnisko jaunradi, sasaistot tehniskās zinātnes, izglītību un mūsdienu tehnoloģijas. Festivāls radies apvienojot divus pasākumus ar līdzīgu tematiku un mērķi – “Inženieru dienas” un “Metāla svētkus”.

Festivāla mērķis ir jauniešiem parādīt inženierzinātņu nozīmi un to, cik svarīga konkurētspējīgu speciālistu sagatavošanā ir sadarbība starp izglītības iestādēm un nozares uzņēmējiem. Tādēļ festivāla ietvaros vienuviet varēs iepazīties ar izglītības iestāžu piedāvājumu un darba iespējām, kā arī sekot līdzi dažādu tehnisko sporta veidu sacensību norisei.

“Mehatrons 2019” ir iespēja izgudrotājiem, metālapstrādes uzņēmumiem, amatniekiem, māksliniekiem un kolekcionāriem popularizēt savu piedāvājumu, lai svētku apmeklētājiem būtu iespēja iepazīties ar metāla plašo pielietojumu mūsu dzīvē un nozarei nepieciešamajām profesionālajām prasmēm.

7. SEPTEMBRIS – PASTA SALAS PASĀKUMU PROGRAMMA

7. septembra Pasta salas aktivitātes iesāksies ar metinātāju konkursu pulksten 9, savukārt pulksten 10 būs iespēja atbalstīt Latvijas robotikas čempionāta 1. posma dalībniekus (dalībnieku reģistrācija no pulksten 9). No pulksten 10 līdz 15 darbosies vienīgā šī gada izgudrojumu izstāde Latvijā “Minox Zemgale 2019”, kurā interesenti varēs novērtēt konkursa dalībniekus. No pulksten 10 līdz 16 Pasta salā būs iespēja iepazīties ar izglītības piedāvājumiem inženierzinātnēs, darbosies uzņēmēju un amatnieku stendi, virtuālās realitātes atrakcijas, kā arī adrenalīna cienītāji varēs izmēģināt “Wolftrike” triciklu trases.

Pasta salas slidotavā no pulksten 10 līdz 15 darbosies “Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs” (ZRKAC) “Izglītības skatuve”, kuras ietvaros būs meistarklases un izzinošas lekcijas. Mazajiem svētku apmeklētājiem būs uzcelta “IGLU” kluču pilsēta ar bumbu baseiniem, slidkalniņiem un kluču labirintiem.

Pulksten 14:45 tiks apbalvoti Metinātāju konkursa uzvarētāji un noslēgumā, pulksten 15, Trubadoru šovs, Duets “Santehniķi”.

Ieeja un dalība Pasta salā bez maksas!

Festivāla norises vietas Pasta salā un autostāvlaukumu shēma

6. – 8. SEPTEMBRIS – SPORTA KOMPLEKSA “RULLĪTIS” PASĀKUMA PROGRAMMA

Visas trīs dienas, no 6. līdz 8. septembrim, sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis” ātruma un asu izjūtu cienītāji varēs vērot tehnisko sporta veidu sacensības – “Isover” PRO-KART čempionāta 6. posmu, “Astarte Nafta” Baltijas triāla čempionātu, “Auto Kada” ātruma apli, “Latvenergo” veiklības braucienu, “Stokker Agritech” mini dragreisu, “Valtek” skaņas turnīru un “Hansa-Flex” driftu.

Festivāla ietvaros darbosies bezmaksas elektro autobuss 7. un 8. septembrī:

  • Atiešanas laiks virzienā “Centrs” – “Ruļļi” pulksten 12, 14, 18 un 20.
  • Atiešanas laiks virzienā “Ruļļi” – “Centrs” pulksten 13, 15, 19, 21.

Ieeja “Rullītī” ir bez maksas, auto stāvvieta 5 eiro!

Tehnikas un inovāciju festivālu “Mehatrons” organizē Jelgavas pilsēta sadarbībā ar pašvaldības pieaugušo izglītības iestādi “Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs” (ZRKAC) un biedrība “Mehu absolventi”, kopā ar sadarbības partneriem – biedrībām “Jaunatnes tehnisko sporta veidu centrs” un “Prokart”, kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitāti.

Organizatori informē – pasākuma laikā notiks filmēšana un fotografēšana. Uzņemtais materiāls var tikt reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

Foto: “MV Foto“/ Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē