-4.4 °C, 4.2 m/s, 85.8 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi
Jaunumi
Pilsēta Sabiedrība
Brīvdienās slidotavā – deviņi slidošanas seansi

Sestdien, 9. decembrī, iedzīvotāji Pasta salas slidotavā gaidīti uz sešiem publiskās slidošanas seansiem, bet svētdien, 10. decembrī, – uz trim.

Pilsēta
Jelgavas Pašvaldības policijai – 33; sveic labākos darbiniekus

Atzīmējot Policijas darbinieku dienu, kas ir 5. decembrī, un Jelgavas Pašvaldības policijas 33. gadadienu, Pašvaldības policijas darbiniekiem šonedēļ pasniegti apbalvojumi. Viņiem teikts paldies par profesionalitāti, pašaizliedzīgu dienesta pienākumu pildīšanu un uzticību Pašvaldības policijai.  

Pilsēta
Dzīvesziņas un arodu sētā notiks Ziemassvētku tirdziņš

16. decembrī no pulksten 10 līdz 16 pilsētnieki aicināti uz Dzīvesziņas un arodu sētu, kur norisināsies Ziemassvētku tirdziņš – plaša spektra produkciju piedāvās vairāk nekā 20 mājražotāji un amatnieki.

Pilsēta
Eliasa muzejā atklāta izstāde “Šāndoram Petēfi 200. Dzeja un dzīve”

Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā atklāta izstāde “Šāndoram Petēfi 200. Dzeja un dzīve” – caur izstādes materiāliem, kas uz Jelgavu ceļojuši no Petēfi Literatūras muzeja, interesentiem ir iespēja iepazīt ungāru revolucionārā dzejnieka dzīvi un daiļradi.

Pilsēta Sabiedrība
Sestdien – Jelgavas NVO forums 2023

Jelgavas Sabiedriskais centrs aicina pieteikties Jelgavas NVO forumam, kas notiks 9. decembrī pulksten 10.30 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33. Pasākumā aicināts piedalīties ikviens aktīvais pilsētas iedzīvotājs, biedrību un sabiedrisko organizāciju pārstāvji, kā arī interesenti, kuri vēlas iesaistīties biedrību darbībā.

Pilsēta Uzņēmējdarbība
Kontaktbirža pulcē 100 mājražotājus un amatniekus; pasniegtas piecas radošuma balvas

7. decembrī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) jau 13. reizi notika ikgadējā Zemgales reģiona amatnieku un mājražotāju kontaktbirža, kurā piedalījās 100 mājražotāju un amatnieku, iepazīstinot ar dažādiem oriģināliem darinājumiem, veidojot savstarpēju komunikāciju, daloties idejās un apsverot iespējamas turpmākas sadarbības.

Pilsēta Uzņēmējdarbība
Jelgavā radīta taburete uzvar prestižā dizaina konkursā Vācijā

Jelgavas koka mēbeļu un komponenšu ražotāja “Wooden Deals” radītā koka taburete “Valter” uzvarējusi prestižajā Vācijas dizaina konkursā “German Design Award 2024”, kurā ik gadu tiek pasniegtas balvas inovatīvākajiem dizaina risinājumiem. Jelgavā radītā koka taburete uzvarējusi kategorijas “Izcils produkta dizains” apakškategorijā “Mēbeles”.

Sports
Pirms svētkiem – amatieru volejbola sacensības

Lai popularizētu volejbolu un aktīvu dzīvesveidu, 23. decembrī pulksten 11:00 Jelgavas sporta hallē notiks amatieru volejbola sacensības vīriešu un sieviešu komandām “Jaungada balvas izcīņa volejbolā 2023”.

Pilsēta Sabiedrība
Pasniedz Gada balvas cilvēku ar invaliditāti atbalstam; laureātu vidū – arī jelgavnieki

Šonedēļ Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pasniegtas galvenās balvas un atzinības konkursa “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam” laureātiem. Trīs konkursa nominācijās godalgoti arī dažādu sociālo projektu veicēji Jelgavā – sociālā projekta #RobertsDara iniciatore Inga Baļe, Latvijas Bērnu fonda Jelgavā vadītāja Diāna Gailuma, Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) projekta “Atver sirdi Zemgalē” vadītāja Dace Strautkalne un SIA “SMJ Accounting”.

Pilsēta Sabiedrība
Publiskajai apspriešanai nodod detālplānojuma Ozolu ceļā 7 projektu

Publiskajai apspriešanai nodots detālplānojuma nekustamajam īpašumam Ozolu ceļā 7 projekts. Detālplānojuma risinājumi paredz 10 zemes vienību savrupmāju apbūvei un jauna piebraucamā ceļa izveidi. Piekļūšana detālplānojuma teritorijai ir plānota no Ozolu ceļa.

Pilsēta
Izvietotas brīdinājuma zīmes pie ūdenstilpēm

Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” vairākās vietās pilsētā pie ūdenstilpēm izvietojusi informatīvas brīdinājuma zīmes, atgādinot, ka atrasties uz ledus ir bīstami. Jāuzsver, ka uz Jelgavas ūdenstilpju ledus atrasties ir aizliegts.

Pilsēta
Pasažieru ievērībai – vismaz pusgadu vairākkārt mainīsies vilcienu kustības grafiks Jelgavas virzienā

Gan novembra, gan decembra sākumā AS “Pasažieru vilciens” strauji paziņoja par izmaiņām vilcienu kustības grafikā Jelgavas virzienā, kas ne vienam vien iedzīvotājam radīja neērtības, plānojot savu ikdienas maršrutu. Uzņēmums skaidro, ka līdz ar dzelzceļa infrastruktūras modernizācijas projekta īstenošanu šādas izmaiņas vilcienu kursēšanas grafikā, visticamāk, tiks ieviestas vairākkārt vismaz nākamo pusgadu, un aicina pasažierus būt saprotošiem. Pasažieriem jāņem vērā, ka 10. decembrī spēkā stājas jauns vilcienu kustības grafiks ar būtiskām izmaiņām visos maršrutos, tostarp Jelgavas virzienā.

1 2 ... 1860