23.6 °C, 2.2 m/s, 86.8 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi@ – DISKUSIJA jauniešiem “Sports Jelgavā” portālā jelgava.lv
@ – DISKUSIJA jauniešiem “Sports Jelgavā” portālā jelgava.lv
26/04/2005

Latvijas Sabiedrības integrācijas fonda atbalstītā projekta “Piedalies!” ietvaros aprīļa mēnesī (11., 19., 27. aprīlī) portālā www.jelgava.lv diskusiju sadaļā tiek organizēts diskusiju forums jauniešiem par viņiem aktuālām tēmām.

27. aprīļa diskusijas tēma: “Sports Jelgavā”. Šīs tēmas ietvaros aicinām izteikt savu viedokli par:

Iespējas nodarboties ar sportu Jelgavā.

Kā viena no pozitīvām alternatīvām jauniešu brīvā laika pavadīšanai ir sporta nodarbības. Par to, ka sports Jelgavā ir iecienīts brīvā laika pavadīšanas veids liecina arī pilsētas panākumi pirmajās atjaunotajās Latvijas olimpiskajās spēlēs 2004. gadā Ventspilī, kurās jelgavnieki piekāpās tikai Rīgas komandai. Jelgavā sekmīgi darbojas 47 sporta klubi, kuri apvieno visu vecumu un tautību sporta cienītājus. Kā viena no būtiskākajām Sporta servisa centra darbības prioritātēm ir izvirzīta jaunatnes un masu sporta attīstība. Aicinām arī jūs paust savu viedokli par to, cik plašas vai gluži otrādi ierobežotas ir iespējas nodarboties ar sportu Jelgavā.

Kādi sporta infrastruktūras objekti visvairāk pietrūkst Jelgavā?

Pēdējos gados Jelgavā ir uzcelti vairāki sporta infrastruktūras objekti (Ledus halle, boulinga halle, tenisa centrs, Jelgavas sporta halle), kuri devuši pozitīvu impulsu sporta nozares attīstībai. Tāpat regulāri tiek ieguldīti līdzekļi esošo sporta bāzu uzturēšanā un uzlabošanā. Tomēr izskan arī pārmetumi, ka sporta infrastruktūra nesakārtota un nepietiekama. Šajā sadaļā aicinām paust viedokli par pilsētas sporta bāzēm.

Sporta pasākumi Jelgavā.

Katru gadu Jelgavas Spora servisa centrs organizē vai atbalsta aptuveni 100 dažādus sporta pasākumus, sacensības, sportistu balles, klubu sarīkojumus u.c. Daudzi no šiem pasākumiem guvuši plašu ievērību un atsaucību. Piemēram, šogad Jelgavā notika Latvijas Basketbola līgas zvaigžņu, spēle, Pasaules hokeja čempionāta 2006. gadā popularizēšanas pasākums, Volejbola čempionāta finālspēle u.c. Šajā sadaļā aicinām izteikt savu viedokli par to, kā jūs vērtējat pilsētā notiekošos sporta sarīkojumus un par to, kādi sporta pasākumi Jelgavā pietrūkst.

Jelgavas populārākie sporta veidi.

Tradicionāli par Jelgavas populārākajiem sporta veidiem tiek dēvēta peldēšana, akadēmiskā airēšana, smaiļošana un kanoe airēšana, basketbols un BMX. Līdz šim Jelgavā neviens sporta veids nav ticis īpaši stimulēts. Tomēr pastāv viedoklis, ka finansējums būtu jāpārdala par labu dažiem sporta veidiem, kuros ir stabilas tradīcijas un panākumi. No tā ciestu pārējie sporta klubi. Šajā sadaļā aicinām paust savu viedokli, vai Jelgavā atsevišķiem sporta veidiem būtu jāpiešķir īpašs statuss.

Jautājums Sporta servisa centra direktoram Jurim Kaminskim

Katram no jums tiek dota iespēja uzdot savu jautājumu par iespējām nodarboties ar sportu Jelgavā un citām sporta aktualitātēm Sporta un servisa centra direktoram Jurim Kaminskim

27. aprīlī no pulksten 13:00 līdz 15:00 diskusijai pievienosies Jelgavas Sporta servisa centra direktoram Jurim Kaminskim, kurš atbildēs uz jautājumiem par sporta aktualitātēm un sniegs komentāru par katru no diskusiju tēmām.

Projekta “Piedalies!” darba grupa aicina aktīvi iesaistīties diskusiju forumā un izteikt savu viedokli.

 Projekta “Piedalies!” mērķis ir sekmēt sabiedrības integrāciju Jelgavas pilsētā, veicinot jauniešu iesaistīšanos integrācijas procesos. Viena no projekta aktivitātēm ir diskusiju forums Jelgavas jauniešiem ar kuru iecerēts sekmēt dialogu starp dažādām sabiedrības grupām un pašvaldību vienlaikus stimulējot pilsonisko līdzdalību. Ar diskusiju foruma starpniecību jaunieši tiek aicināti paust savu viedokli par pilsētā notiekošo un izteikt priekšlikumus vai uzdot jautājumus par sev aktuālām tēmām. Foruma laikā ir iespēja pievienot arī jaunas tēmas.

Informāciju sagatavoja Projekta “Piedalies!” darba grupa