23.6 °C, 3 m/s, 76.6 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaDivām pilsētas skolām apstiprina jaunu direktoru
Divām pilsētas skolām apstiprina jaunu direktoru
26/05/2022

Šodien domes sēdē amatā apstiprināta jauna direktore divām pilsētas skolām. Izvērtējot līdzšinējo pieredzi izglītības jomā, par piemērotāko kandidāti Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas direktora amatam atzīta līdzšinējā direktores vietniece Baiba Balode-Lukjanska, kura amata pienākumus sāks pildīt 1. jūlijā, bet Jelgavas pamatskolu “Valdeka”-attīstības centru no 1. jūnija vadīs Dace Ekša, kura no pagājušā gada augusta ir skolas direktores pienākumu izpildītāja.

Konkursu uz Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas direktora amatu Jelgavas pašvaldība rīkoja pēc iesnieguma par darba attiecību pārtraukšanu saņemšanas no ilggadējās skolas direktores Valentīnas Maido. Viņa šo skolu vadījusi no 2005. gada, bet Jelgavas izglītības sistēmā strādā jau vairāk nekā 30 gadu. V.Maido no 30. jūnija dosies pelnītā atpūtā. Konkursam pieteicās seši pretendenti – trīs no Jelgavas un trīs no citām pašvaldībām –, bet par piemērotāko atzīta līdzšinējā skolas direktores vietniece B.Balode-Lukjanska. Viņa Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā strādā jau 25 gadus, sākot darbu kā ģeogrāfijas un bioloģijas skolotāja, bijusi arī Jelgavas pilsētas bioloģijas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja, bet no 2017. gada ir skolas direktores vietniece izglītības jomā. “Mūsu skola šobrīd ir lielu pārmaiņu priekšā – notiek pilnīga tās rekonstrukcija, ieguldot būtiskas investīcijas, lai skolēni jau no 1. klases varētu modernā, radošumu rosinošā vidē attīstīt inženierdomāšanu, gūt zināšanas un praktiski darboties multimediju, astronomijas, robotikas, siltumtehnikas, elektroautobūves un daudzu citu informāciju tehnoloģiju un inženierzinātņu jomās. Šīs pārmaiņas uzliek lielu atbildību mums,” atzīst jaunā skolas direktore, norādot, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem tuvākajā laikā būs jaunu kadru piesaiste. “Ļoti svarīgs ir komandas darbs, kas ir viena no mūsu skolas pamatvērtībām. Šobrīd arī mana līdzšinējā amata vieta paliks vakanta, un svarīgi būs izveidot gan labu, saliedētu vadības komandu, kas iet uz vienotu mērķi, gan arī piesaistīt jaunus pedagogus,” saka B.Balode-Lukjanska, papildinot, ka tikpat svarīgi būs vecāku iesaiste skolas darbā. B.Balode-Lukjanska izglītību ieguvusi Daugavpils Pedagoģiskajā universitātē un Latvijas Universitātē.

 

 

Savukārt D.Ekša, kura pamatskolā “Valdeka”-attīstības centrs strādā jau 17 gadus, bija vienīgā pretendente konkursā uz šīs skolas direktora amatu. Viņa desmit gadus skolā strādājusi par sociālo pedagoģi, no 2016. gada bija direktores vietniece izglītības jomā, bet no pagājušā gada augusta – direktores pienākumu izpildītāja. Tāpat D.Ekša no 2016. gada ir Eiropas Sociālā fonda atbalstītā Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Jelgavas pašvaldības kopīgi īstenotā projekta “Proti un dari!” programmas vadītāja Jelgavā. “Man patīk pieņemt izaicinājumus. Uzņemoties skolas vadītājas amatu, turpināšu strādāt, lai pilsētā būtu kvalitatīva iekļaujošā izglītība, lai katram bērnam ar funkcionāliem traucējumiem būtu iespēja mācīties mūsu skolā. Tāpat svarīgi uzlabot mācību telpas, laboratoriju infrastruktūru, kā arī sakārtot ēdināšanas bloku,” darba prioritātes ieskicē D.Ekša.

 

 

Jāpiebilst, ka šodien domes sēdē deputāti, pamatojoties uz iesniegumu par darba tiesisko attiecību izbeigšanu, no amata ar 31. augustu atbrīvoja ilggadējo profesionālās ievirzes un interešu izglītības iestādes “Jelgavas Specializētā peldēšanas skola” direktori Zelmu Ozoliņu. Domes vadība pateicās Z.Ozoliņai par ieguldīto darbu, pasniedzot ziedus un dāvanu. “Paldies par atbalstu! Ne jau katram ir tā laime darīt darbu, kas patīk. Man tā ir bijis,” domes sēdē sacīja Z.Ozoliņa.

 

Pašvaldība izsludinās konkursu uz Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas direktora amata vietu.

 

Z.Ozoliņa ir daudzkārtēja Latvijas čempione un rekordiste, bet no 1993. gada vada vienu no lielākajām un panākumiem bagātākajām peldēšanas organizācijām Latvijā – Jelgavas Specializēto peldēšanas skolu. Z.Ozoliņas vadībā tā ilgstoši ir bijusi Latvijas jauno talantu kalve, kurā sagatavoti ne vien virkne Latvijas čempionu un rekordistu, bet arī trīs olimpisko spēļu dalībnieki – Agnese Ozoliņa, Guntars Deičmans un Andrejs Dūda. Kopš 2016. gada nogales Z.Ozoliņa pilda arī Latvijas Peldēšanas federācijas valdes locekļa pienākumus.

 

Z.Ozoliņa 1998. gadā saņēma Jelgavas pilsētas augstāko apbalvojumu “Goda zīme”, bet 2018. gadā viņai piešķirts arī valsts augstākais apbalvojums – Atzinības krusts – par mūža ieguldījumu peldēšanas sporta attīstībā Latvijā.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē