14.4 °C, 2.3 m/s, 95.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaFOTO: jelgavnieki svētku pūtēju orķestru koncertā “Laiks iet pāri”
FOTO: jelgavnieki svētku pūtēju orķestru koncertā “Laiks iet pāri”
06/07/2023

Trešdienas vakarā Wondersalā Andrejostā izskanējis pūtēju orķestru dižkoncerts “Laiks iet pāri”, kurā kupli pārstāvēti jelgavnieki. Tajā piedalījās ne tikai mūsu orķestri, bet šī koncerta režisore ir jelgavniece Elīna Apsīte.

Koncertā Andrejostā piedalījās Jelgavas 4. vidusskolas pūtēju orķestris “Rota” un Jelgavas Mūzikas vidusskolas orķestris, bet virsdiriģentu godā – “Rota” mākslinieciskais vadītājs Agris Celms un Jelgavas bigbenda un Mūzikas vidusskolas orķestra mākslinieciskais vadītājs Raitis Ašmanis.

Pūtēju orķestru lielkoncerts veidots kā ceļš no pūtēju orķestru tradīcijas aizsākumiem līdz mūsdienīgam skanējumam. Pūtēju orķestrim dažādos laikos Latvijā ir bijusi svarīga vieta gan sadzīvē, spēlējot zaļumballēs, bērēs un kāzās, gan vēstures griežos un Brīvības cīņās. Koncerts veidots kā latviešu tautas vīrišķības un pieaugšanas stāsts – no gana stabulītes, strēlnieka dziesmām un karavīra staltuma – līdz ēverģēlībām ballītēs un dziļai emocionalitātei laikmetu griežos. Koncertā piedalījās visi Latvijas pūtēju amatieru orķestri, solisti, tautas deju un laikmetīgās dejas dejotāji.