20.4 °C, 3.9 m/s, 66.6 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneSatiksimies Jelgavas pilsētas svētkos!
Satiksimies Jelgavas pilsētas svētkos!
07/05/2023

Ar pilsētas svētku gājienu, koncertiem un citām norisēm maija izskaņā svinēsim pilsētas 758. dzimšanas dienu un 450. gadadienu, kopš Jelgavai piešķirtas pilsētas tiesības. Svētku devīze ir nemainīga – “Mēs esam Jelgava”. Plašākā programma paredzēta nedēļas nogalē – no 26. līdz 28. maijam. Vairosim svētku noskaņu un šajā maija nedēļā pacelsim Jelgavas valstspilsētas vai Latvijas valsts karogu pie ēkām un iestādēm, savukārt pie transportlīdzekļiem piestiprināsim autokarodziņu!

Svētku galvenā tradīcija ir košais pilsētas svētku gājiens, kurā apliecinām savu vienotību un piederību Jelgavai. Gājiens notiks piektdien, 26. maijā, pulksten 18, un tajā aicināti iesaistīties un sevi radoši parādīt uzņēmumi, iestādes, apvienības un biedrības, kā arī iedzīvotāji, apvienojoties draugu un radu pulkā. Piemēram, 2019. gadā gājiena garums sasniedza 4860 metrus, un tajā piedalījās 7506 dalībnieki. Vai šogad tas būs vēl grandiozāks, atkarīgs tikai no mums pašiem.

gajiens_tab.jpg

 

-5707740cd750b.jpg

Pēc gājiena plaša koncertprogramma plānota Hercoga Jēkaba laukumā, kur līdz vēlai nakts stundai uzstāsies populāras grupas un izpildītāji – “Vintāža”, “Līvi”, Intars Busulis un “Abonementa orķestris” un citi.

IMG_9738.jpg

Svētku svinēšana sestdienā, 27. maijā, sāksies jau no rīta ar gadatirgu un pilsētas dziedošo, muzicējošo un dejojošo kolektīvu uzstāšanos vairākos pilsētas kvartālos.

IMG_3765.png

Jelgavas 758 gadus garajā vēsturē netrūkst svarīgu notikumu. Arī šogad atzīmējam nozīmīgu gadadienu – pirms 450 gadiem Jelgavai piešķirtas pilsētas tiesības un tā ieguva savu ģerboni – kronētu aļņa galvu uz aveņsarkana fona. Akcentējot šo notikumu, Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs aicinās uz interaktīvu spēli “Pilsētas tiesībām un ģerbonim 450. Vai tu zini visu par savu pilsētu?”. Svētku programmā iesaistīsies arī citas pašvaldības iestādes, piemēram, Jelgavas Pilsētas bibliotēka, jaunrades nams “Junda”, bet Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs aicinās uz vecpilsētas kvartālu – Jelgavas Vecpilsētas māju un Dzīvesziņas un arodu sētu. Vakara koncertprogramma Hercoga Jēkaba laukumā paredzēta arī sestdien ar “Labvēlīgo tipu” un “Mākoņstūmējiem”.

IMG_5259.JPG

Dažādas izklaidējošas un sportiskas aktivitātes notiks arī svētdien, 28. maijā, kad uz Ā.Alunāna teātra izrādi Uzvaras parkā būs gaidīti bērni, notiks balle senioriem, varēs vērot buru laivu regati un daudz ko citu.

Raimonds-Subatovics-26676432--2.jpg

Svētku nedēļa sāksies ar vairākiem pasākumiem, kuros izsakām pateicību jelgavniekiem – 23. maijā godināsim pilsētas zelta un dimanta pārus, 24. maijā notiks Jelgavas skolēnu un pedagogu sveikšana, savukārt pilsētas augstākie apbalvojumi “Goda zīme” un “Goda raksts” tiks pasniegti 25. maijā. Izcilo jelgavnieku godināšana ir pilsētas tradīcija jau 25 gadus.

IMG_0035_logo.jpg

Jelgavas dzimšanas dienas pasākumu kalendārs tiek papildināts, un pilna svētku programma būs publicēta “Jelgavas Vēstneša” maija numurā, kā arī mājaslapā www.jelgava.lv. Svinēsim svētkus kopā!

 

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Jelgavas pašvaldībā ir pieejama ŠEIT.