24.4 °C, 7.9 m/s, 90.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJundaIzgatavo koka auto un piedalies sacensībās “”Jundas” kauss 2022″!
Izgatavo koka auto un piedalies sacensībās “”Jundas” kauss 2022″!
11/01/2022

Lai veicinātu bērnu un jauniešu interesi par tehnisko jaunradi, jaunrades nams “Junda” organizē koka auto ātrumsacensības un dizaina konkursu “”Jundas” kauss 2022″, aicinot 1.–12. klašu audzēkņus mājās vai skolā izgatavot koka auto modeli un līdz 18. februārim nogādāt to “Jundā”. 25. februārī tiešraidē bez dalībnieku klātbūtnes notiks ātruma sacensības un tiks paziņoti veiksmīgākā koka auto dizaina autori.

“Jundas” direktores vietnieks Māris Kalniņš atklāj, ka organizēt sacensības ir “Jundas” audzēkņu ideja. “Kaut arī dažādās formās ir atsākušās interešu izglītības nodarbības, audzēkņi atzīst, ka viņiem ļoti pietrūkst dalība sacensībās, jo tas vienmēr ir liels piedzīvojums. Šīs iecerētās sacensības gan neaizstās izjūtas klātienes sacensībās, taču būs iespēja vismaz attālināti izjust sacensību azartu,” atzīst M.Kalniņš.

 

1–12. klašu audzēkņiem savā izglītības iestādē vai mājās jāizgatavo koka automodelis un līdz 18. februārim jānogādā “Jundā”. No vienas izglītības iestādes var piedalīties 20 skolēni. Piedalīties aicināta jebkura izglītības iestāde, pat ja tai nav sava tematiskā pulciņa vai trases. Automodeļi tiek gaidīti no skolēniem visā Latvijā.

 

Lai sacensības padarītu jautrākas un interesantākas, iecerēti arī piekabju braucieni, kad sporta modelim tiks piemontēta dalībnieka izveidota piekabe, kurā būs jānoturas galda tenisa bumbiņai.

 

M.Kalniņš atklāj, ka neiztrūkstoša disciplīna ir dizaina konkurss, kurā “Jundas” izveidota žūrija vērtēs iesniegto koka auto māksliniecisko izskatu, kvalitāti un izpildījuma sarežģītību.

 

Sīkāku informāciju par konkursam iesniedzamo koka automodeļu izmēru un sacensību noteikumiem var atrast sacensību nolikumā ŠEIT.

 

Sacensības iecerētas 25. februārī pulksten 15, un tās notiks tiešraidē no jaunrades nama “Junda”. Koka auto autori tajā nevarēs piedalīties. Atkarībā no dalībnieku skaita tiks veikti priekšbraucieni, pusfināli, fināla braucieni. Ātrāko koka auto izgatavotājiem paredzētas piemiņas balvas.

 

Jāatgādina, ka koka automodelis izmanto Zemes gravitācijas spēku. To pa speciālu trasi palaiž no rampas, un finišā ar elektronisku skaitītāju fiksē brauciena laiku. Uzvar tas, kuram savstarpējos braucienos ir ātrākais laiks.

 

 

Foto: jaunrades nams “Junda”

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē