25.8 °C, 1.5 m/s, 43.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJaunajai tirgus teritorijai piešķir tirgus statusu
Jaunajai tirgus teritorijai piešķir tirgus statusu
25/06/2026

Jūnija domes sēdē pieņemts lēmums no 1. augusta jaunajai tirgus teritorijai Zemgales prospektā 19A un Sporta ielā 2B piešķirt tirgus statusu. Vienlaikus no augusta tirgus statusu zaudēs teritorija Ausekļa un Uzvaras ielā. Tas nozīmē, ka jūlija beigās tirgus līdzšinējā vietā savu darbību beigs un turpmāk tas atradīsies jaunajā teritorijā. Par šim izmaiņām SIA “Jelgavas tirgus” jau iepriekš informējis visus nomniekus.

Līdz ar tirgus statusa piešķiršanu, domes sēdē saskaņoti arī Jelgavas tirgus noteikumi, kas nosaka tirdzniecības kārtību, kas būs jāievēro visiem tirgotājiem.

Paredzēts, ka tirgus Jelgavā strādās katru dienu no pulksten 7 līdz 19. Šosezon tirgotājiem tiek piedāvāta iespēja slēgt nomas līgumu par tirdzniecības vietām paviljonā vai atklātajā teritorijā, izmantojot savas nojumes vai tirgojoties no automašīnām. Nākamgad Jelgavas tirgus plāno nodrošināt stacionāras tirdzniecības vietas arī ārpus paviljona. Plašāk ar jaunajiem Jelgavas tirgus noteikumiem var iepazīties ŠEIT.

Šobrīd kopumā Jelgavas tirgū strādā vairāk nekā 100 nomnieki, kuriem tiek piedāvāta iespēja slēgt līgumu un darbu turpināt jaunajā tirgus teritorijā.

Jāatgādina, ka jauno tirgus ēku pie dzelzceļa stacijas būvēja privātais uzņēmums PS “JLa Developers”. Uzņēmumam piešķirtās apbūves tiesības nosaka, ka jaunam tirgum darbība jāuzsāk ne vēlāk kā šā gada 1. oktobrī. Ja uzņēmums savas saistības arī šoreiz neizpildīs, pašvaldība ir paredzējusi soda sankcijas un meklēs citus risinājumus, lai nodrošinātu iespēju tirgotājiem turpināt savu darbu.