2.5 °C, 2.7 m/s, 92.7 %

Jaunieši

Sākumlapa JaunumiJauniešiJauniešu centrs “Pakāpiens” – atklāts!
Jauniešu centrs “Pakāpiens” – atklāts!
01/03/2024

Piektdien Pārlielupē, Loka maģistrālē 25, atklāts jauniešu centrs “Pakāpiens”. Tas Jelgavā ir trešais jauniešu centrs, kurā var saturīgi pavadīt brīvo laiku, iemācīties ko jaunu un piedalīties dažādās aktivitātēs. “Pakāpiens” jauniešus no nākamās nedēļas gaidīs katru darba dienu no pulksten 14 līdz 20.  

Centrā “Pakāpiens” jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem var saturīgi pavadīt brīvo laiku, apgūt jaunas prasmes, piedalīties dažādos pasākumos un aktivitātēs, tāpat tajā varēs saņemt atbalstu dažādu ideju realizēšanai, būs pieejamas telpas un aprīkojums hobijiem, kā arī centrs būs vieta atpūtai.

Ēkas pirmajā stāvā izveidota darbnīca, kas aprīkota ar dažādiem instrumentiem, lai jaunieši varētu apgūt iemaņas, piemēram, kokapstrādē. 2. stāvā atrodas virtuve un sporta zona, kā arī zāle dažādiem pasākumiem, bet 3. stāvā top podkāstu studija un iekārtota brīvā laika zona, kur mācīties, spēlēt galda spēles, videospēles un darīt citas saturīgas lietas.

Lai iepazītu centru, atklāšanas dienā jaunieši tika aicināti piedalīties orientēšanās spēlē, kā arī izdejoties āra diskotēkā.

Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš atklāšanas pasākumā uzsvēra, ka svarīgi ir, lai šis centrs patiešām ir kā pakāpiens jauniešiem, tiecoties sasniegt savus mērķus. “Ikdienā redzam, ka daudziem jauniešiem nepieciešams tikai mazs pagrūdiens, lai viņš ieraudzītu pasauli un lietas daudz citādāk, nekā ierasts un šī varētu būt tā vieta, kur to saņemt. Mēs visi esam atbildīgi, lai piesaistītu jauniešus jaunajam centram un sniegtu viņiem atbalstu. Man kā inženierim, protams, saistošākā ir garāža, un tas, lai tie puiši, kuri brauc ar velosipēdiem un skrejriteņiem, var šeit paskrūvēt, pabūvēt, saprotot, ka viņi paši savām rokām var salabot savu braucamo. Lai “Pakāpiens” ir patiesi pakāpiens uz augšu katram, kurš te atnāk, un lai vienmēr šeit ir pilns ar jauniešiem,” tā A.Rāviņš.

Jau no nākamās nedēļas centrs būs atvērts katru darba dienu no pulksten 14 līdz 20. Centra aktualitātēm līdzi var sekot “Facebook” un “Instagram” kontā @jelgavasjauniesiem. Informācija par marta aktivitātēm “Pakāpienā” pieejama ŠEIT.

Jāatgādina, ka jauniešu centrs Loka maģistrālē izbūvēts un aprīkots, realizējot projektu “Sociālajam riskam pakļauto bērnu un jauniešu integrācija Jelgavas un Šauļu pašvaldībās (Risk Children)”. Viens no tā darbības virzieniem ir koordinēts darbs ar jauniešiem no sociālā riska grupām ar mērķi veicināt jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanos. Tādā veidā ar dažādām aktivitātēm tiks sekmēta jauniešu pašiniciatīva, līdzdalība lēmumu pieņemšanā un aktīva viņu iesaiste sabiedriskajā dzīvē. Būvdarbu gaitā ēkai ir pārbūvēts jumts, nosiltināta fasāde, izbūvēts pacēlājs, labiekārtota apkārtējā teritorija, kā arī veikti visi iekšdarbi un sakārtota piegulošā teritorija.

Tas ir jau trešais jauniešu centrs Jelgavā. Vairākus gadus centrs jauniešiem no 13 līdz 25 gadiem darbojas Skolotāju ielā 8, bet pagājušā gada 29. septembrī durvis vēra jauniešu centrs “Špaktele” Pasta ielā 44.