20.6 °C, 3.9 m/s, 57.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavā notiks militārās tehnikas izstāde un jauniešu izglītošana militārajā jomā
Jelgavā notiks militārās tehnikas izstāde un jauniešu izglītošana militārajā jomā
06/05/2022

Pirmdien, 9. maijā, no pulksten 11 līdz 12 Jelgavas tehnikuma teritorijā Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde kopā ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu vadīs izglītojošas lekcijas audzēkņiem. Savukārt iedzīvotājiem tehnikuma teritorijā no pulksten 12 līdz 15 būs iespēja apmeklēt militārās tehnikas izstādi, atzīmējot NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas piecgadi.

Pirmajā lekcijas daļā jaunieši tiks iepazīstināti ar NATO organizācijas struktūru un lomu, kā arī ar  līdzšinējo sadarbību ar Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi. Otrajā lekcijas daļā brigādes pārstāvji informēs jauniešus par plašajām dienesta iespējām un aktuālajām vakancēm Nacionālajos bruņotajos spēkos.

 

Jau ziņots, ka 2016. gadā NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. Jau 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē notika NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas Enhanced Forvard Presence, eFP sagaidīšanas svinīgā ceremonija. Kaujas grupas ir izveidotas un izvietotas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Polijā ar mērķi veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses Austrumu flanga aizsardzību.

 

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu īsā laikā reaģēt uz drošības izaicinājumiem.

 

Iedzīvotāju ievērībai!

 

Laikā no 9. līdz 12. maijam, lai nodrošinātu militārās tehnikas izstādes Jelgavā, Dobelē, Liepājā un Kandavā, pa autoceļiem pārvietosies sabiedroto valstu un Nacionālo bruņoto spēku militārā tehnika maršrutā Ādaži – Jelgava – Dobele – Liepāja – Kandava – Ādaži.

 

Bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem.

 

 

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapā @Latvijasarmija, kā arī Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Facebook lapā @MehanizetaBrigade.

 

 

Foto un informācija: Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigāde