26.1 °C, 5.1 m/s, 48.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJelgavas ārstniecības iestādēs pieejamas gan gripas, gan Covid-19 vakcīnas
Jelgavas ārstniecības iestādēs pieejamas gan gripas, gan Covid-19 vakcīnas
17/10/2022

Sākoties gripas sezonai, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) rekomendē iedzīvotājiem vakcinēties gan pret gripu, gan Covid-19. Vakcinācija ir drošākais un efektīvākais veids, kā pasargāt sevi no smagām slimības formām, jo īpaši cilvēkiem riska grupā. Jāatgādina, ka Covid-19 vakcīna ir pieejama bez maksas, bet gripas vakcīnas no valsts budžeta līdzekļiem tiek nodrošinātas atsevišķām iedzīvotāju grupām. Jelgavā pret gripu un Covid-19 var vakcinēties pie ģimenes ārstiem, kā arī Jelgavas poliklīnikas, SIA “Medicīnas sabiedrība “Optima 1″” un Zemgales Veselības centra vakcinācijas kabinetos.

Jelgavā gripas vakcīnas gan par maksu, gan valsts apmaksātās ir pieejamas pie ģimenes ārstiem, Jelgavas poliklīnikā, medicīnas sabiedrībā “Optima 1” un arī Zemgales Veselības centrā. Vakcinēšana iespējama tikai pēc iepriekšēja pieraksta, un ārstniecības iestādes aicina iedzīvotājus, pirms dodas vakcinēties, pārliecināties par vakcīnu pieejamību. Pieteikties vakcinēšanai un iegūt informāciju par gripas vakcīnas pieejamību var, sazinoties ar Jelgavas pilsētas poliklīniku pa tālruni 63022101, medicīnas sabiedrību “Optima 1” pa tālruni 63022987, Zemgales Veselības centru pa tālruni 63084004.

 

Valsts noteiktām iedzīvotāju grupām nodrošina vakcinēšanu pret gripu bez maksas. Šosezon bezmaksas gripas vakcīnas paredzētas bērniem no sešiem līdz 23 mēnešiem (ieskaitot), bērniem vecumā no diviem līdz 17 gadiem (ieskaitot), kuri pieder pie veselības riska grupām, grūtniecēm, ārstniecības personām un ārstniecības atbalsta personām, kuras, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar pacientiem, ilgstošas sociālās aprūpes centru darbiniekiem, kuri, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar klientiem, ilgstošas sociālās aprūpes centru klientiem, personām vecumā no 65 gadiem, kā arī personām, kuras pieder pie veselības riska grupām.

 

SPKC skaidro – lai saņemtu bezmaksas vakcīnu, noteiktajām iedzīvotāju grupām ir jāvēršas pie sava ģimenes ārsta, kas veiks vakcināciju vai novirzīs uz medicīnas iestādes vakcinācijas kabinetu. Vakcinēties pret gripu ir ieteicams ikvienam un vēlams to darīt rudenī, kad gripas epidēmija vēl nav sākusies. Jo īpaši vakcinācija ieteicama personām, kuras pieder pie kādas no riska grupām. Būtiski – vakcīnu pret gripu var saņemt reizē ar vakcīnu pret Covid-19, kas nozīmē, ka nav vajadzīgs plānot intervālu starp abām vakcīnām.

 

Covid-19 vakcīnas šobrīd iedzīvotājiem ir pieejamas bez maksas. Jelgavā pret Covid-19 var vakcinēties pie ģimenes ārstiem, kā arī Jelgavas poliklīnikā, medicīnas sabiedrībā “Optima 1” un Zemgales Veselības centrā, taču iepriekš obligāti ir jāpiesakās. To iespējams izdarīt, sazinoties ar katru konkrēto iestādi vai mājaslapā manavakcina.lv.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē