23.7 °C, 2.2 m/s, 89.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJunda“Jundā” “atbraucis” sniega auto ar sniegavīriem
“Jundā” “atbraucis” sniega auto ar sniegavīriem
21/01/2021

Jaunrades nama “Junda” pagalmā tapusi sniega kompozīcija – auto ar sniegavīriem , kuru veidojuši paši jundieši. Sniega veidojums, kas veltīts ziemai un izpriecām sniegā, nu pievienojas vairākiem citiem mūsu pilsētā tapušiem darbiem, kurus no sniega aizvadītajās nedēļās veidojuši paši jelgavnieki.

“Šī darba stāsts ir ar jautājumu – vai ziema ir klāt, vai tā jau dodas prom? Mašīna ir tā, ap kuru sapulcējušies sniegavīri, un nevaram īsti saprast, vai viņi ir tikko atbraukuši, vai dodas projām,” skaidro “Jundas” direktore Ilze Jaunzeme, piebilstot: “Tas ir pašu jundiešu – administrācijas pārstāvju un skolotāju – darbs, mūsu pašu izdoma un kompozīcija, un, šķiet, pirmais šāda veida veikums mūsu iestādes pastāvēšanas laikā. Īpaši ar idejas realizēšanu palīdzēja mūsu interešu izglītības skolotājs Oskars Krauze, kurš ikdienā strādā arī ar koka skulptūrām.”

 

Jundiešu veikumu āra pastaigu laikā var novērtēt arī iedzīvotāji. Jaunrades nama “Junda” pagalma vārtiņi Sporta ielas pusē līdz svētdienai, 24. janvārim, būs atvērti katru dienu no pulksten 10 līdz 21. Apskatot sniega kompozīciju, ikvienam jāievēro divu metru distance no citiem, un, saskaņā ar valdības 22. decembra lēmumu, arī pie vides objektiem ārtelpās ir jāvalkā sejas maska. Tāpat lūgums sniega skulptūras neaiztikt un nekāpt tām virsū.

 

Sniegu radošām izpausmēm pilsētā izmanto arī citi jelgavnieki – top cietokšņi, sniegavīri, pat sniegavīru ģimenes. Rūpniecības ielā 57 garāmbraucēju uzmanību piesaista sniegavīrs un minjons. Tos uzbūvējis jelgavnieks Vadims Buļins, kuram palīdzējis dēls un draugi Edgars Boķis un Ilze Kārmane. “Sniega šogad ir daudz, un ļoti gribēju pagalmā uzbūvēt lielu sniegavīru. Sašķūrējām visu sniegu no pagalma, un sanāca vairāk nekā 1,80 metrus garš sniegavīrs. Bet draugi izaicināja, lai uzbūvēju minjonu. Viņi palīdzēja ar sniega piegādi, un tā tapa arī aptuveni 1,70 metrus garš minjons, kuru atbilstoši nokrāsojām,” stāsta Vadims, piebilstot, ka šis nav pirmais viņa veidotais minjons, jo pirms desmit gadiem tādus būvējis Jēkabpilī, no kurienes pārcēlies uz dzīvi mūsu pilsētā. Vadims dienē Latvijas armijā, un viņam pieder galdniecība. “Mācījos amatniecības vidusskolā, un savs mākslinieciskais skatījums man ir. Ceru, ka sniegs tik drīz nenokusīs, jo padomā ir vēl kāda sniega skulptūra garāmgājēju un braucēju priekam,” atklāj Vadims, piebilstot, ka viņa veidotos sniega objektus cilvēki iemūžina katru dienu.

 

Savukārt iespaidīgs vērsis tapis uzņēmuma “Kulk” teritorijā Dobeles šosejā, un tā autors ir uzņēmuma Tehniskās daļas darbinieks Viktors Kravcovs. “Klasiskos sniegavīrus savam un bērnu priekam esmu taisījis vienmēr. Man tāda mākslinieka dvēsele – esmu galdnieks, savulaik strādāju “RAF” rūpnīcā par virpotāju. Sirdij tuvs ir viss, kas saistīts ar veidošanu, un savas idejas realizēju dažādos materiālos,” stāsta Viktors, atzīstot, ka sākotnēji tapis dzīvnieciņš ar ragiem, nevis vērsis. “Brīvākos brīžos nakts dežūras laikā uzvēlu pa kādai sniega bumbai un salipināju tās kopā, piedodot formu. Gribēju, lai kolēģiem ir iemesls pasmaidīt. No rīta, beidzoties dežūrai, biju plānojis to nojaukt, bet kolēģi teica, lai stāv, jo lopiņš esot baigi jauks, un gāja to fotografēt,” stāsta Viktors. Nākamās dežūras laikā viņš sniega vērsi uzlabojis, piešķirot tam vairāk formas un nokrāsojot ar akrila krāsām.

 

Jāatgādina, ka naktī no 13. uz 14. janvāri Hercoga Jēkaba laukumā jelgavnieks Maksims Čertovs kopā ar ģimeni un draugiem no sniega deviņu stundu laikā uzbūvēja sniega dāmu kā sveicienu aizvadītā gada izaicinājumiem.

 

Iedzīvotāji joprojām aicināti izmantot ziemīgo laiku, lai pieņemtu radošu izaicinājumu un iesaistītos akcijā “Radoša pilsēta Jelgava”. Tās laikā jāizveido sniega kompozīcija, jānofotografē tā un attēls jāievieto sociālajos tīklos. Ierakstā jāatzīmē Jelgavas pilsēta, jāpievieno tēmturi #sniegsjelgava, kā arī jāatzīmē viens draugs, lai vairotu radošumu. Konkurss pagarināts līdz 25. janvāra pulksten 14.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta, SIA “KULK”, Māris Skudra

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē