18.7 °C, 1.7 m/s, 79.4 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi“Jundas” audzēkņu darbi ceļos uz mākslas izstādi Čehijā
“Jundas” audzēkņu darbi ceļos uz mākslas izstādi Čehijā
30/01/2022

Šomēnes aizvadīta 50. Starptautiskās bērnu mākslas izstādes-konkursa Lidice 2022 par tēmu Muzejs Latvijas atlase, lai noskaidrotu tos darbus, kuri tiks virzīti tālāk uz 2. kārtu Čehijā. No 776 iesniegtajiem darbiem sūtīšanai uz Čehiju izvēlēti 189, tostarp trīs jaunrades nama Junda audzēkņu radītie mākslas darbi.

Jaunrades nams “Junda” informē, ka kopumā konkursam Latvijā tika iesniegti 776 darbi no visiem Latvijas novadiem. Konkursā piedalās bērni un jaunieši no 4 līdz 16 gadiem. Pēc Valsts Izglītības satura centra vērtēšanas komisijas lēmuma, tālāk uz 50. Starptautisko bērnu mākslas izstādi Čehijā izvirzīti 189 mākslas darbi.

 

Starp tiem arī trīs jaunrades nama “Junda” audzēkņu darbi – Poļinas Fedotovas zīmējums “Mans ziedu muzejs”, Rebekas Blumfeldes 3D vizualizācija “Kauguru muzejs” un Evelīnas Evas Vidiņas stikla darbs “Ceļš uz nākotni”. “Junda” saka paldies audzēkņiem un skolotājiem I.Kārkliņai, I.Tālumai, K.Iljinam par ieguldīto darbu, gatavojoties konkursam, kā arī visiem pārējiem audzēkņiem un skolotājiem, kas piedalījās šajā konkursā.

 

Jāpiebilst, ka līdz 5. februārim Latvijas laureātu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu izstāde “Lidice 2022” ir apskatāma Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs Rīgā, Uzvaras bulvārī 2a.

 

Ar Starptautiskās bērnu mākslas konkursa-izstādes “Lidice 2022” darbiem var iepazīties arī digitālajā katalogā ŠEIT.

 

Pēc izstādes noslēguma visi Latvijas atlases laureātu darbi ceļos uz 50. Starptautiskā bērnu mākslas darbu izstādes-konkursa “Lidice 2022” 2. kārtu Čehijā, Lidicē.

 

 

Foto un informācija: jaunrades nams “Junda”