24.8 °C, 1.4 m/s, 47.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJunda“Lediņos” aizvada pirmo nometnes nedēļu
“Lediņos” aizvada pirmo nometnes nedēļu
17/06/2020

Arī šovasar deviņu nedēļu garumā līdz augustam “Lediņos” notiek jaunrades nama “Junda” organizētā nometne “”Lediņu” laikā” bērniem no 7 līdz 11 gadiem. Ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, nometne šogad tiek organizēta atšķirīgi no citiem gadiem – bērni tajā pavada nedēļu, un katras nedēļas grupiņa nav lielāka par 30 dalībniekiem.

“Lielākā atšķirība, ko ieviesis šis laiks, ir tā, ka vienlaicīgi nometnē ir mazāk bērnu, bet tas arī ļauj katram bērnam veltīt vairāk laika un nepieciešamo uzmanību,” skaidro nometnes vadītāja Juta Irbe, turpinot: “Nometne šovasar notiek deviņas nedēļas un turpināsies līdz 21. augustam, izņemot Līgo svētku nedēļu. Pieteikšanās ir noslēgusies un uz katru nedēļu mums ir pieteikts maksimālais bērnu skaits – 30. Tas nozīmē, ka visas vasaras garumā pie mums būs paviesojušies 270 dalībnieki.” Kā katru gadu, arī šovasar rasta iespēja par pašvaldības budžeta līdzekļiem nedēļu “Lediņu” nometnē pavadīt arī Jelgavas trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu bērniem.

Katra nometnes diena sākas deviņos no rīta, izbraucot no Jelgavas un mērojot ceļu uz “Lediņiem”, bet vakarā bērni tiek atvesti atpakaļ. Dalībnieki ir sadalīti četrās grupās, kas visu nedēļu radošās aktivitātēs pavada laiku ar savas grupas vadītāju. “Šāda kārtība mums ļauj ērtāk organizēt nometnes darbu. Kamēr notiek nodarbības, katra bērnu grupiņa skolotājas vadībā var darīt kaut ko savu – darboties ar keramiku, veidot darbus no papīra, dziedāt, dejot, spēlēt. Arī brīvajā laikā aktivitātes dalām grupiņās, lai vieni var spēlēt bumbu, bet tikmēr citi dodas uz baseinu. Ir arī kopīgās lielās aktivitātes, kā, piemēram, šodien, kad bērni dodas meklēt dažādas dabas veltes – čiekurus, ziedus, akmentiņus – un komandās saliek no tām kādu dabas simbolu,” stāsta J.Irbe.

Bērni atzīst, ka laiks, kas tiek pavadīts dabā, sniedz patīkamas pārmaiņas no pilsētas dzīves, un ar vislielāko nepacietību katru dienu tiek gaidītas galvenās aktivitātes. “Esmu nometnē pirmo reizi. Man te ļoti patīk baseins. Nezināju, ka tas ir tik liels un gribas peldēties vēl. Bet visinteresantākās ir aktivitātes “Lediņu noslēpums”, kur pildām uzdevumus un jau esam atklājuši vienu noslēpumu,” stāsta nometnes dalībniece Alise, kura atklāto noslēpumu gan patur pie sevis. Meitene piebilst, ka pietrūkst draudzenes, kas palikusi Jelgavā, taču pēc nometnes Alise dalīsies savos iespaidos, aicinot draudzeni līdzi. Savukārt Roberts “Lediņos” ir bijis jau iepriekš un puisis stāsta, ka nometne ir interesanta, īpaši izceļot skolotāju izdomu: “Skolotājas vienmēr kaut ko izdomā tā, ka nav garlaicīgi. Man patīk arī brīvais laiks un visvairāk – trasītes, baseins un spēles ar bumbu.”

Šogad, atšķirībā no citiem gadiem, nometnē bērni var uzturēties tikai vienu nedēļu, taču jau pirmajās dienās dalībniekiem izdevies satuvināties. “”Jundā” strādāju jau 21 gadu, tāpēc šī ir arī mana 21. vasara “Lediņos”. Vēl pavasarī, kad uzzinājām, ka nometne šogad nevarēs notikt, pārņēma satraukums, bet tad atkal sekoja prieks, ka tomēr varēsim to aizvadīt šādi,” stāsta keramikas skolotāja Ilona Brizga. “Laika gaitā, protams, bērni kaut kādā ziņā mainās – katra paaudze ir citādāka –, bet nemainīgs ir tas, ka bērni, kas šeit ierodas, ir jauki, radoši un darboties griboši. Varbūt to šoreiz īpaši ietekmējis tas, ka bērni ilgāku laiku ir pavadījuši mājās, bet te atkal viņiem ir iespēja satikties. Šeit ļoti daudzi ir arī “Jundas” bērni, kas darbojušies keramikas pulciņā vai ir pazīstami no pagājušās vasaras. Tomēr arī tie bērniņi, kas šeit ir pirmoreiz, neapjūk un darbojas. “Jundas” pedagogi mīl savu darbu, mīl bērnus, un tas ir pats galvenais, lai satuvinātos un radītu bērniem patīkamu vidi,” tā I.Brizga.

Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē