13.5 °C, 3.9 m/s, 81.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUzņēmējdarbībaLIAA Jelgavas biznesa inkubatorā uzņemti 25 jauni biznesa ideju autori
LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā uzņemti 25 jauni biznesa ideju autori
23/04/2020

2020. gada pavasara iesaukumā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas biznesa inkubatorā uzņemti pieci uzņēmumi un 20 pirmsinkubācijas dalībnieki, kas izvēlēti no kopumā 43 saņemtiem biznesa ideju pieteikumiem.

Pirmsinkubācijas programmai saņemti pieteikumi no kopumā 22 biznesa ideju autoriem, savukārt inkubācijas atbalsta saņemšanai pieteicies bija 21 uzņēmums, informē LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja Renāte Bērante. Balstoties uz uzņemšanas komisijas lēmumu, no saņemtajiem pieteikumiem apstiprināti 20 pirmsinkubācijas un pieci inkubācijas dalībnieki. Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ pretendentu pieteikumu izskatīšana tika organizēta attālināti, komisijai pieslēdzoties videokonferencē. Inkubācijas atbalstu saņems auzu piena saldējuma ražotājs SIA “UMMLY”, korporatīvo dāvanu nodrošinātāji SIA “KAMI Gifts”, finanšu pakalpojumu strarpniecības risinājuma “Jeff App” izstrādātāji SIA “Creditom”, 3D printēšanas tehnoloģijas izstrādātāji būvniecībai SIA “3DTech” un personāla nomas pakalpojuma nodrošinātāji SIA “Agence”.

 

“Mums, LIAA Jelgavas biznesa inkubatoram, ir svarīgi, ka esošajā situācijā, kad lielākā daļa jauno uzņēmumu ārkārtējās situācijas dēļ pasaulē piedzīvo krīzi un cīnās par uzņēmuma dzīvotspēju, mēs esam spēcīgs atbalsta instruments, lai uzņēmumi varētu turpināt savu darbību un pārvarēt krīzi. Tieši tādēļ šobrīd kā prioritāti esam izvirzījuši mūsu sniegtā atbalsta pieejamību un savlaicīgu sniegšanu esošajiem dalībniekiem, meklējam jaunus atbalsta instrumentus un uzņemam jaunus dalībniekus, lai atbalstu saņemtu kompetentas komandas ar dzīvotspējīgiem produktiem un pakalpojumiem, kurām šis atbalsts ir akūti svarīgs tieši šobrīd,” atklāj LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs.

 

LIAA Jelgavas biznesa inkubators jaunu dalībnieku iesaukumus organizē divas reizes gadā – pavasarī un rudenī, un nākamā uzņemšana gaidāma septembrī. LIAA Biznesa inkubatoru mērķis visā Latvijā ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un uzņēmumus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai vai idejas attīstīšanai nepieciešamo vidi, koprades telpu, jauno uzņēmēju kopienu, konsultācijām, mācībām, tīklošanās pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un līdzfinansējumu biznesa attīstībai. Šobrīd Jelgavas biznesa inkubatorā ir 58 dalībnieki – no tiem 38 uzņēmumi, kuri saņem inkubācijas atbalstu un 20 jaunie biznesa ideju autori, kas ir uzsākuši testēt savas idejas dzīvotspēju pirmsinkubācijas programmā.

 

 

Foto un informācija: LIAA Jelgavas biznesa inkubators