18.5 °C, 2.8 m/s, 53.6 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneLielā talka šogad notiks 22. aprīlī; reģistrēt talkas vietas varēs no 21. marta
Lielā talka šogad notiks 22. aprīlī; reģistrēt talkas vietas varēs no 21. marta
09/02/2023

Ar moto “Zaļa Latvija = Zaļa pasaule” sešpadsmito gadu pēc kārtas notiks Lielā talka. Šogad – 22. aprīlī, kas ir Starptautiskā Zemes diena. Dalību Lielajā talkā šobrīd apstiprinājušas 42 Latvijas pašvaldības, tostarp Jelgavas. Jau šobrīd Lietās talkas mājaslapā talkas.lv ikviens var atzīmēt sev zināmās vietas, kuras būtu jāsakopj, bet no 21. marta mājaslapā sāksies Lielās talkas vietu reģistrācija.

Izsakot pateicību visiem talkotājiem, kuri 15 gadu laikā ir piedalījušies Lielajā Talkā, talkas organizatori ziņo, ka Lielā talka ir saņēmusi Ilgtspējas balvu no Pasaules talku kustības “Let’s do it!” (WorldCleanUpDay) par procentuāli augstāko iedzīvotāju iesaistīšanās līmeni gadu gaitā. Šis jau ir trešais apbalvojums, ko saņem Lielā talka kā organizācijas “Let’s do it!” pārstāve Latvijā.

 

“Katrs, kurš ir piedalījies talkā, var justies lepns un gandarīts, ka mūsu kopīgais darbs Latvijā ir ticis  pamanīts un atzinīgi novērtēts. Mums ir dziļas talkošanas tradīcijas, tomēr pats būtiskākais, manuprāt, ka mēs cenšamies skatīties nākotnē. Cenšamies skaidrot sabiedrībai, kādas sekas uz Latvijas un visas pasaules ekosistēmu atstāj cilvēku neapdomīgā un bieži vien kaitnieciskā rīcība attiecībā pret dabu. Mums jāsaprot, ka klimata izmaiņas, kuras kļūst arvien acīmredzamākas, radīs arvien jaunas problēmas un jaunus izaicinājumus visai cilvēcei. Tāpēc ir svarīgi ne tikai runāt par šīm tēmām, bet arī darīt kaut ko lietas labā. Lielā Talka mudina ikvienu piedalīties, kā arī nebūt vienaldzīgiem un nestāvēt malā,” uzsver Lielās talkas organizatore Vita Jaunzeme.

 

Viņa norāda, ka, gatavojoties šī gada talkai, tiks turpināta diskusija par vides un klimata problēmām – gan iemesliem, gan iespējamiem risinājumiem. Savukārt talkas dienā kopīgiem spēkiem iedzīvotāji tiks aicināti sakopt savu valsti, kā arī labiekārtot apkārtni. Katrs no mums var pielikt savu roku, lai Latvija būtu tīrāka un zaļāka.

 

Lai apkopotu informāciju par piesārņotajām vietām, jau šobrīd ikviens var atzīmēt sev zināmās vietas, kuras būtu jāsakopj Lielās talkas “Piesārņoto vietu kartē”, kas atrodama Lielās talkas mājas lapā https://talkas.lv. Iedzīvotāji aicināti ne tikai atzīmēt piesārņotās vietas, bet arī organizēties pašiem šādu vietu sakopšanai talkas dienā.

 

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, pieteikt un reģistrēt savas talkas varēs sadaļā “Lielās talkas karte`23”, sākot no 21. marta.

 

Savukārt tiem, kuri vēlēsies talkot solo talkās, būs iespēja saņemt arī individuālos talkošanas maisus, par ko informācija sekos Lielās talkas mājaslapā talkas.lv un sociālajos tīklos. Kā arī iedzīvotāji atzīmēt savas solo talkošanas vietas varēs “Solo talkas kartē`23”, sākot no 21. marta.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija: Lielās talkas organizatori