19.2 °C, 4.5 m/s, 87.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSports“Mehatrona” laikā – sacensības svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu
“Mehatrona” laikā – sacensības svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu
26/08/2022

Lai popularizētu aktīvu atpūtu, veselīgu dzīvesveidu un  svaru stieņa spiešanu guļus kā demokrātisku spēka un izturības vingrinājumu, tehnikas un inovācijas festivāla “Mehatrons” apmeklētājiem un citiem interesentiem 10. septembrī Pasta salā būs iespēja piedalīties sacensībās svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu.

Sacensības sāksies pulksten 10 un ilgs līdz pulksten 14.30. Katrā apaļā stundā – pulksten 11, pulksten 12, pulksten 13 un pulksten 14 – pie balvām tiks dalībnieki, kuri aizvadītās stundas laikā būs uzrādījuši savā grupā labāko rezultātu. Dalībnieki sacentīsies četrās grupās:

  • jaunietes līdz 16 gadu vecumam,
  • jaunieši līdz 16 gadu vecumam,
  • sievietes no 17 gadu vecuma,
  • vīrieši no 17 gadu vecuma.

Sievietes un dalībnieki līdz 16 gadu vecumam cels 20 kilogramus smagu stieni, bet vīrieši – 50 kilogramus smagu stieni. Katrs dalībnieks varēs veikt vienu piegājienu, un vingrinājuma izpildīšanas laikā iespējams atpūsties līdz piecām sekundēm, turot stieni augšā paceltās taisnās rokās. Tiks uzņemts arī laiks, kas būs būtisks, lai noteiktu vietu sadalījumu pie vienāda atkārtojumu skaita. Jāpiebilst, ka dalībnieki var startēt brīvi izvēlētajā apģērbā, kā arī pēc nepieciešamības izmantot roku saites, speciālos apavus. Dalība sacensībās ir bez maksas. Iepriekš nav jāpiesakās.

 

Noslēdzoties sacensībām, pulksten 14.30 tiks apbalvoti absolūtie uzvarētāji katrā grupā. Sacensību rezultāti vēlāk būs pieejami Latvijas Pauerliftinga federācijas mājaslapā www.powerliftings.lv.

 

Sacensības organizē virves vilkšanas klubs “Ozoli” sadarbībā ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs” un tās ir sportisko iniciatīvu cikla “Sportotava” pasākums. “Sportotavas” mērķis ir mudināt Jelgavas iedzīvotājus nodarboties ar fiziskām aktivitātēm visa gada garumā. Cikla nosaukums “Sportotava” radies no vārdiem “sportot” un “Jelgava” un apzīmē vietu, kurā rast idejas un iedvesmu sporta aktivitātēm. Informācija par iniciatīvu cikla aktivitātēm pieejama mājaslapas www.jelgava.lv “Sporta servisa centra” sadaļā, iestādes sociālo tīklu kontos un Facebook publiskajā grupā “Sportotava”.

 

 

Foto: Jelgava.lv