12.5 °C, 3 m/s, 82.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaMeteorologi brīdina par ūdens līmeņa paaugstināšanos, kas izraisīs zemāko vietu applūšanu
Meteorologi brīdina par ūdens līmeņa paaugstināšanos, kas izraisīs zemāko vietu applūšanu
21/05/2025

Sinoptiķi brīdina, ka tuvākajās diennaktīs valsts centrālajos un austrumu rajonos gaidāmi intensīvi nokrišņi – bieži līs, brīžiem intensīvi. Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) noteicis dzelteno ūdens līmeņa brīdinājumu Latvijas centrālajos un austrumu rajonos, kas ietver arī Jelgavas teritoriju.

Informācija vietnē https://bridinajumi.meteo.lv/ liecina, ka brīdinājums spēkā no 22. maija pulksten 9 līdz 26. maija pulksten 13.

Meteorologi informē, ka maijā jau ir bijis daudz nokrišņu, ūdenslīmenis upēs ir paaugstināts. Augsne jau ir kļuvusi pārmitra, daudzviet zemākajās vietās uzkrājies ūdens. Tuvākajās diennaktīs intensīvākie nokrišņi gaidāmi centrālajos rajonos un austrumu daļā – bieži līs, brīžiem intensīvi. Upju notece turpinās palielināties, Lielupes un Daugavas baseina upēs turpināsies vai atsāksies ūdenslīmeņa paaugstināšanās, kas izraisīs zemāko vietu applūšanu.

☝ESI INFORMĒTS par potenciāli plūdiem visvairāk pakļautajām teritorijām! Pārvietojoties plūdu apdraudētajās teritorijās, ir jābūt piesardzīgam. Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastē stiprs vējš kopā ar augstiem viļņiem var izraisīt būtisku ūdens līmeņa paaugstināšanos. Plašāka informācija par hidroloģiskajiem apstākļiem pieejama hidro.meteo.lv. Ieteikumus rīcībai plūdu apdraudējuma gadījumā lasi https://www.vugd.gov.lv/lv/pludi, kā arī ŠEIT.

Ko nozīmē dzeltenais brīdinājums? To, ka prognozētie hidrometeoroloģiskie apstākļi nav bīstami, taču, ja plāno aktivitātes, kuras tie var ietekmēt, esi uzmanīgs! Esi informēts par gaidāmajām izmaiņām, un lieki nepakļauj sevi riskam!