15.6 °C, 1.2 m/s, 89.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiMuzejā – Jāņa Leimaņa darbu izstāde un nodarbība bērniem
Muzejā – Jāņa Leimaņa darbu izstāde un nodarbība bērniem
18/02/2020

Līdz 26. martam Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā apskatāma mākslinieka Jāņa Leimaņa darbu izstāde “Keramika”, kurā figūriņās atveidoti dažādi fantastiski un aizvēsturiski dzīvnieki. Izstādes gaitā muzeja jaunākajiem apmeklētājiem tiek piedāvāta arī īpaša izzinoša nodarbība.

Mākslinieks J.Leimanis strādā vairākās tehnikās un ar dažādiem materiāliem – šamotu, mālu, porcelānu. Viņu interesē tēmas, kas sakņojas zinātnē, tehnoloģijās un dabā. J.Leimaņa darbi iepazīstina skatītāju ar dažādu pasaules kultūru rakstību un seno dzīvnieku atveidojumu, kas pamatots ar arheologu zinātniskajiem pētījumiem, attiecībā pret cilvēku, parādot to, ko var darīt ar mālu, neizmantojot virpu.

 

Jaunākajiem izstādes apmeklētājiem un skolēniem muzejs piedāvā nodarbību “Dinozauru balle”, kuras laikā bērni varēs uzzināt par laiku, kad dinozauri valdīja uz Zemes. Skatoties izstādē redzamās dinozauru figūriņas, nodarbības dalībnieki iepazīs dinozauru daudzveidību, kā arī klausīsies pasaku par dinozauriem un darinās katrs savu dinozauru grāmatiņu. Uz nodarbībām iepriekš jāpiesākās pie muzeja pedagoģes Teikas Putnas zvanot pa tālruni 64373585. 

 

Foto un informācija: Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs