23.9 °C, 1.5 m/s, 49.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaNo 1. novembra Jelgavā siltumenerģijas tarifs ar valsts atbalstu mājsaimniecībām būs 85,73 EUR/MWh
No 1. novembra Jelgavā siltumenerģijas tarifs ar valsts atbalstu mājsaimniecībām būs 85,73 EUR/MWh
25/10/2022

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir apstiprinājusi jaunus SIA “Gren Jelgava” siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus. No šā gada 1. novembra siltumenerģijas tarifs klientiem Jelgavā būs 103,45 EUR/MWh (bez PVN) un tas ir par 9 procentiem augstāks nekā līdzšinējais tarifs – 94,90 EUR/MWh (bez PVN). Siltumenerģijas tarifa palielinājums ir saistīts ar kurināmā cenu pieaugumu. Ņemot vērā to, ka no 1. oktobra mājsaimniecībām tiek piemērots valsts atbalsts, tad piemērojamais siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs ar valsts atbalstu jelgavnieku mājsaimniecībām novembrī būs 85,73 EUR/MWh (bez PVN). 

Jelgavā apmēram 90 procenti no Jelgavas centralizētajai siltumapgādei nepieciešamās siltumenerģijas tiek saražota Gren biomasas koģenerācijas stacijā no vietējā, atjaunojamā energoresursa – šķeldas, kas ir galvenais kurināmais. Dabasgāze tiek izmantota vien nelielā apjomā. Līdz ar to siltums jelgavniekiem ir un būs lētāks nekā no dabasgāzes ražotais.

 

Ņemot vērā kurināmo resursu cenu mainīgumu un neprognozējamību, noteikt nemainīgu šķeldas un dabasgāzes cenu visai apkures sezonai šobrīd nav iespējams. Kurināmā cenas tiks izvērtētas katru mēnesi un koriģētas atbilstoši katra mēneša aktuālajām tirgus cenām. Tādēļ šajā apkures sezonā siltumenerģijas tarifs jelgavniekiem varētu mainīties katru mēnesi. 

 

Lai palīdzētu iedzīvotājiem energoresursu sadārdzināšanās laikā, valdība ir apstiprinājusi papildu atbalsta pasākumus energoresursu cenu pieauguma kompensēšanai. Mājsaimniecībām, kurām apkuri nodrošina centralizētā siltumapgāde, siltumenerģijas tarifu robežās no 68 – 150 EUR/MWh valsts kompensēs 50 procentu apmērā, savukārt no tās tarifa daļas, kas pārsniedz 150 EUR/MWh, valsts kompensēs 90 procentu apmērā. Atbalstu jeb maksas samazinājumu mājsaimniecībām SIA “Gren Jelgava” piemēros automātiski ikmēneša rēķinos par siltumenerģiju par periodu no 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim. Pirmos rēķinus, kuros piemērots maksas samazinājums, klienti saņems novembra sākumā par oktobrī patērēto siltumenerģiju.

 

Lai risinātu visus ar centralizētās siltumapgādes pakalpojumu saistītos jautājumus vai, ja rodas grūtības norēķināties par patērēto siltumu, iedzīvotāji aicināti sazināties ar Gren Klientu apkalpošanas centru Jelgavā pa tālruni 63007055 vai elektroniski e-pastā: klienti.jelgava@gren.com.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija: SIA “Gren Jelgava”