25.7 °C, 4.1 m/s, 35.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPar stiprā vēja radītiem postījumiem saņemti vien daži izsaukumi
Par stiprā vēja radītiem postījumiem saņemti vien daži izsaukumi
23/02/2020

Naktī uz svētdienu Jelgavā reģistrētās maksimālās vēja brāzmas ir 20,5 metri sekundē. Operatīvie dienesti informē, ka saņēmuši vien dažus izsaukumus uz vēja radīto seku likvidēšanu.

Pēc Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem sestdien dienā Jelgavā fiksētās maksimālās vēja brāzmas ir 19,1 metri sekundē, bet naktī vējš pastiprinājās, sasniedzot vējā ātrumu 20,5 metri sekundē.

 

Pašvaldības operatīvās informācijas centrā (POIC) pagājušajā diennaktī no iedzīvotājiem saņemti vien divi izsaukumi par stiprajā vējā nolūzušajiem kokiem. Iedzīvotāji ziņojuši par nolūzušu koku daudzdzīvokļu mājas iekšpagalmā Meiju ceļā un nolūzušu koku Mātera ielā, kas bija nedaudz aizšķērsojis arī ceļa braucamo daļu. POIC arī fiksēta informācija par vējā apgāztām pagaidu ceļa zīmēm.

 

Arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsēji glābēji Jelgavā devušies tikai uz vienu izsaukumu, lai likvidētu vēja radītās sekas. Jau minētajā Meija ceļā glābēji sazāģēja laternā iekārušos aizlūzušu koku.

 

Sinoptiķi ziņo, ka šodien, 23. februārī, no rīta Latvijā dienvidrietumu, rietumu vējš saglabājas brāzmās līdz 15-18 metriem sekundē, bet piekrastes un rietumu rajonos līdz 20-22 metriem sekundē. Vējains laiks saglabāsies visu svētdienu, bet mākoņu un nokrišņu daudzums samazināsies, brīžiem uzspīdēs saule.

 

Joprojām lielākajā Latvijas teritorijā, tostarp Jelgavā, ir spēkā dzeltenais brīdinājums. Tas nozīmē, ka laika apstākļi ir pasliktināti. Prognozētā laika apstākļu parādība nav bīstama, taču, ja jūs plānojat aktivitātes, kuras var ietekmēt meteoroloģiskie apstākļi, esiet uzmanīgi.

 

 

Foto: pxfuel.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē