22.8 °C, 2.8 m/s, 44.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPašvaldība atbalsta 50 biedrību, nodibinājumu un reliģisko organizāciju projektus
Pašvaldība atbalsta 50 biedrību, nodibinājumu un reliģisko organizāciju projektus
31/05/2024

Jelgavas pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā “Biedrību, nodibinājumu un reliģisko organizāciju atbalsts 2024. gadam” atbalstīti 50 organizāciju iesniegtie projekti. Kopējais pašvaldības piešķirtais finansējums šim mērķim ir 98 700 eiro.

Šogad projektu konkursā atbalstītas daudzveidīgas iniciatīvas, kas lielākoties paredz sabiedriski nozīmīgu pasākumu organizēšanu dažādām mērķauditorijām. Piemēram, lielākais finansējums 39 000 eiro apmērā piešķirts Jelgavas Senioru biedrības projektam “Esam aktīvi”. Ukraiņu kultūras centrs “Džerelo” ieguvis 4000 eiro projekta “UKC Džerelo – mēs esam vienoti” realizēšanai, biedrība “Mehu absolventi” – 3000 eiro tehnikas inovāciju festivāla “Mehatrons” organizēšanai, bet Jelgavas pilsētas Invalīdu biedrība – 3500 eiro biedrības programmu realizēšanai. Tāpat finansējums piešķirts projektiem, kas paredz nodrošināt atbalstu Jelgavas sociāli mazaizsargātajiem iedzīvotājiem, rīkot pasākumus bērnu un jauniešu ar invaliditāti ģimeņu atbalstam un organizēt bērnu integrējošo nometni.

Kopumā konkursā iesniegti 68 projekti ar kopējo pieprasīto finansējumu 337 853,62 eiro. Izvērtējot iesniegtos pieteikumus saskaņā ar konkursa nolikumu un programmas budžeta ietvaros, atbalstīti 50 projektu pieteikumi par kopējo summu 98 700 eiro.

Jāatgādina, ka konkursa “Biedrību, nodibinājumu un reliģisko organizāciju atbalsts 2024. gadam” mērķis ir sekmēt jelgavnieku aktivitāti un personu apvienību iesaistīšanos Jelgavas attīstības, kultūras un sociālo jautājumu risināšanā, veicinot pilsonisko līdzdalību, tradīciju saglabāšanos un sadarbību starp Jelgavas pašvaldību un biedrībām, nodibinājumiem un reliģiskajām organizācijām, kas darbojas Jelgavas administratīvajā teritorijā.

Ar visiem konkursā iesniegtajiem projektiem, komisijas lēmumu, organizāciju pieprasīto un pašvaldības piešķirto finansējumu iespējams iepazīties ŠEIT.