3.5 °C, 4.6 m/s, 71 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmePašvaldības policija aizmāršīgajiem autovadītājiem dāvina laika norādes pulksteņus
Pašvaldības policija aizmāršīgajiem autovadītājiem dāvina laika norādes pulksteņus
11/07/2022

Daudzviet Jelgavā automašīnu stāvlaukumos un ielu malās automašīnas stāvēšanai var novietot uz noteiktu laiku. Tad autovadītāja pienākums ir redzamā vietā novietot informāciju, cikos auto atstāts. Jelgavas Pašvaldības policijas Satiksmes uzraudzības nodaļas inspektoru novērojumi liecina, ka nereti stāvvietās ar laika ierobežojumu autovadītāji joprojām pārkāpj noteikumus un laiku nenorāda. Lai atgādinātu par pārkāpumu, Pašvaldības policija šomēnes pilsētā aizmāršīgajiem autovadītājiem dāvina laika norādes pulksteņus ar Pašvaldības policijas simboliku. 

Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna stāsta, ka visbiežāk autovadītāji spēkrata novietošanas laiku nenorāda Pasta ielā, Lielajā ielā, Akadēmijas ielā un Raiņa ielā. “Pašvaldības policija vērš autovadītāju uzmanību, ka stāvvietās ar laika ierobežojumu laiks ir norādīts, lai auto netiktu atstāts ilglaicīgai stāvēšanai un šo stāvvietu varētu izmantot pēc iespējas vairāk autovadītāju. Saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumiem 840. papildzīme “Stāvēšanas laiks”, to lietojot kopā ar 529. un 537. zīmi, vadītājam, kurš novietojis automobili ar šīm zīmēm apzīmētajā stāvvietā, automobiļa salonā pie priekšējā stikla jānovieto informācija par laiku, kad transportlīdzeklis novietots,” tā S.Matulēna, papildinot, ka, lai preventīvi autovadītājiem atgādinātu ceļu satiksmes noteikumus un viņu pienākumu, Pašvaldības policijas Satiksmes uzraudzības nodaļas inspektori šomēnes, apsekojot stāvvietas, aizmāršīgajiem autovadītājiem uz vējstikla atstāj informatīvu paziņojumu, ka autovadītājs ir pārkāpis noteikumus, aicinājumu ņemt vērā papildzīmes un lietot laika norādi. Jelgavas Pašvaldības policija autovadītājiem reizē ar paziņojumu dāvina arī laika norādes pulksteņus.

 

Jāpiebilst, ka pēc Ceļu satiksmes likuma par transportlīdzekļa novietošanu stāvvietā neatbilstoši prasībām, kuras noteiktas ar attiecīgām papildzīmēm vai ceļa apzīmējumiem, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam sešu naudas soda vienību apmērā, kas ir 30 eiro.

 

 

Foto: Jelgavas Pašvaldības policija

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē