16.2 °C, 4 m/s, 84.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPašvaldības policija janvārī pieķērusi 13 vadītājus, kuri braukuši pie sarkanā signāla
Pašvaldības policija janvārī pieķērusi 13 vadītājus, kuri braukuši pie sarkanā signāla
13/02/2023

Jelgavas Pašvaldības policija (JPP) turpina uzraudzīt satiksmes drošību pilsētā un fiksē transportlīdzekļu vadītājus, kuri neapdomīgi un pārgalvīgi šķērso krustojumu, luksoforā degot sarkanajai gaismai. Pašvaldības policija par šādu pārkāpumu janvārī uzsākusi 13 administratīvā pārkāpuma procesus, bet, pēc policijas datiem, pagājušajā gadā kopumā par šādu pārkāpumu sods piemērots 59 transportlīdzekļu īpašniekiem.

Policijā skaidro, ka braukšana pie luksoforā degoša aizliedzošā signāla, tādējādi apdraudot gan sevi, gan citus satiksmes dalībniekus, tostarp gājējus, Jelgavā ir aktuāla problēma.

 

2022. gadā sods par braukšanu, kad luksoforā deg aizliedzošais signāls, piemērots 59 transportlīdzekļu vadītājiem, bet 2021. gadā no 12. jūlija līdz 31. decembrim – 16 vadītājiem. Šogad janvārī uzsākti jau 13 administratīvā pārkāpuma procesi, kuros tiks lemts par soda naudas piemērošanu. Pārkāpumus fiksējuši gan videonovērošanas inspektori pilsētas videonovērošanas kamerās, gan arī Pašvaldības policijas darbinieki patrulējot.

 

Pēc Ceļu satiksmes likuma, par braukšanu, ja luksoforā deg aizliedzošais signāls, vai par nepakļaušanos satiksmes regulētāja signālam, vai par braukšanu virzienā, kas ir aizliegts ar satiksmes regulētāja signālu, piemēro naudas sodu velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājam triju naudas soda vienību apmērā, kas ir 15 eiro, bet cita transportlīdzekļa vadītājam – no sešām līdz divdesmit astoņām naudas soda vienībām, kas ir no 30 līdz 140 eiro. Bet par braukšanu attiecīgajā virzienā, ja luksofora papildsekcijā nav iedegts zaļās bultas signāls, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no sešām līdz vienpadsmit naudas soda vienībām (no 20 līdz 55 eiro). Jāpiebilst, ka 2022. gadā tieši par šo pārkāpumu naudas sods piemērots septiņiem transportlīdzekļu vadītājiem. Jāpiebilst, ka lēmuma spēkā stāšanās brīdī par administratīvā soda piemērošanu, kad tas kļuvis neapstrīdams, pārkāpējs saņem arī četrus soda punktus.

 

Pašvaldības policijā norāda, ka vairumā gadījumu līdz šim autovadītājiem piemērots minimālais sods – 30 eiro – un nevienā gadījumā nav noteikts maksimālais sods, kas ir 140 eiro.

 

Visbiežāk pie sarkanās gaismas autovadītāji šķērso Lielās ielas un Dambja ielas krustojumu, Lielās ielas un Akadēmijas ielas krustojumu, Rīgas ielas un Brīvības bulvāra krustojumu, kā arī Rīgas ielas un Pērnavas ielas krustojumu.

 

Jāatgādina, ka 2021. gada 12. jūlijā stājās spēkā grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas nosaka: administratīvā pārkāpuma procesu vairākos ceļu satiksmes regulēšanas noteikumu pārkāpšanas gadījumos, tostarp par braukšanu pie aizliedzošā signāla, var veikt arī pašvaldības policisti. Lai fiksētu pārgalvīgos autovadītājus, kuri krustojumu šķērso pie sarkanās gaismas, JPP darbiniekiem palīdz pilsētas krustojumos izvietotās videonovērošanas kameras.

 

Jāpiebilst, ka satiksmes uzraudzību pilsētā nodrošina arī Valsts policijas Dienvidzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļa.

 

 

Foto: Pašvaldības policija

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā