13.8 °C, 6.3 m/s, 75.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPašvaldības policijas darbinieki devušies pieredzes apmaiņā uz Kārmelu ASV
Pašvaldības policijas darbinieki devušies pieredzes apmaiņā uz Kārmelu ASV
11/08/2023

Turpinot stiprināt sadarbību starp Jelgavu un mūsu sadraudzības pilsētu ASV Kārmelu, šodien, 11. augustā, pieredzes apmaiņā uz Indiānas štatu devušies divi Jelgavas Pašvaldības policijas darbinieki. Viņi līdz 29. augustam strādās kopā ar Kārmelas policistiem, tostarp dosies kopīgās patruļās, lai gūtu priekšstatu par policijas darbu ASV. Plānots, ka septembrī atbildes vizītē Jelgavā ieradīsies Kārmelas policisti.

Jelgavas Pašvaldības policija jūlijā saņēma ielūgumu tās darbiniekiem piedalīties pieredzes apmaiņas programmā. Ceļā uz Kārmelu, lai jau pirmdien, 14. augustā, sāktu darbu kopā ar Kārmelas policistiem, šodien devies Jelgavas Pašvaldības policijas darbinieki Alvis Ločmelis un Vilnis Neiders. Paredzēts, ka mūsu policisti diendienā strādās kopā ar Kārmelas likumsargiem, lai gūtu ieskatu Kārmelas policijas departamenta ikdienā, kā arī viņiem būs iespēja apmeklēt Kārmelas apgabala cietumu, Policijas akadēmiju un citas organizācijas.

Septembrī Jelgavas Pašvaldības policijā apmaiņas vizītē tiks uzņemti Kārmelas policisti, kuri iepazīs mūsu policijas ikdienu.

Jāpiebilst, ka policistu apmaiņas programma ir viena no Jelgavas un Kārmelas noslēgtās sadarbības programmas iniciatīvām, kuru attīstījis Latvijas Goda konsuls Indiānā un Jelgavas sadraudzības pilsētas Kārmelas sadraudzības komitejas prezidents Andris Bērziņš.

Jāpiebilst, ka lēmums par sadraudzības līguma slēgšanu starp Jelgavu un ASV pilsētu Kārmelu tika pieņemts pagājušā gada maijā, bet decembrī parakstīts līgums. Sadarbība starp Jelgavu un ASV pilsētu Kārmelu jau ir devusi rezultātus. Piemēram, pagājušajā gadā Jelgavas pilsētas slimnīca saņēma vērtīgu dāvinājumu no Indiana University Health ASV – medicīnas personāla apģērbu. Uz Jelgavu atceļoja 14 335 medicīnas apģērba vienības 286 000 eiro vērtībā. Saņemtais dāvinājums tika izdalīts gan slimnīcas, gan arī citās pilsētas ārstniecības iestādēs strādājošajiem darbiniekiem.

Bet šā gada maijā Kārmelas delegācija Jelgavā piedalījās pilsētas svētkos un kopā ar pašvaldības pārstāvjiem pārrunāja sadarbības aktualitātes. Tad apmeklēta arī Jelgavas Pašvaldības policija, kur delegācija iepazinās ar sabiedriskās kārtības specifiku un citiem drošības jautājumiem, kā arī pārrunāja tālāko sadarbību, kas nu rezultējusies ar policistu pieredzes apmaiņu.

Tāpat šovasar Jelgavas Pilsētas bibliotēka saņēma Kārmelas sarūpētu grāmatu dāvinājumu.

Kārmela ir pilsēta Indiānā ar vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju, un tā kļuvusi par trīspadsmito Jelgavas sadraudzības pilsētu un pirmo sadraudzības pilsētu ASV. Ar Jelgavas sadraudzības pilsētām var iepazīties ŠEIT.