17.9 °C, 0.8 m/s, 81.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPiektdien – izstādes “…uz zemes šīs/Silvijas Meškones glenzas” atklāšana
Piektdien – izstādes “…uz zemes šīs/Silvijas Meškones glenzas” atklāšana
10/02/2020

Piektdien, 21. februārī, pulksten 16 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta mākslinieces Silvijas Meškones gleznu izstāde “…uz zemes šīs”, kuras darbos vienlaicīgi atklājas gan apcerējumi par cilvēka esību, gan plašākām tēmām, tostarp, Visumu. Izstāde būs apskatāma līdz 22. martam.

Pati māksliniece atklāj, ka viņas valoda ir glezniecība, un glezniecību nevar izskaidrot, jo tā pieder sajūtu  gammai un ir nebeidzams dialogs ar sevi, audeklu, kā arī ar skatītāju. Bez dabas un portretstudijām S.Meškones radošo ceļu lauž arī pārdomas par redzēto, piedzīvoto, izjusto, bieži arī neizprotamo.

 

“Daba, sabiedrība, gaisma, izplatījums un cilvēks. Ecco Homo. Humanum est. Kas ir cilvēks? Ko nozīmē būt cilvēkam? Plastiskajā  glezniecības valodā uz audekla jebkura forma, priekšmeta vai cilvēka tēls man visbiežāk ir krāsu attiecību un to mijiedarbības mezgla punkts, kas veido visu gleznas telpu, gaismas plūduma intensitāti un kustības virzienu. Manuprāt, tieši tā tas notiek visdažādākajās sabiedrības un dabas norisēs šeit un tagad uz zemes šīs un izplatījumā, Visumā,” tā māksliniece.

 

S.Meškone ir gleznotāja, Latvijas Mākslinieku savienības biedre, mākslas maģistre, Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un Pilsētplānošanas fakultātes tēlotājas mākslas katedras pasniedzēja. Strādā eļļas, akrila, pasteļa, akvareļa glezniecības un oforta tehnikās. No 1978. līdz 2001. gadam Rīgā un Latvijā notikušas 16 viņas personālizstādes. Mākslinieces darbi izstādīti Sofijā, Pori, Berlīnē, Ķelnē, Parīzē, Čikāgā, Madridē, Maskavā, Pēterburgā, Viļņā un Šauļos. S.Meškones darbi atrodami Latvijas mākslas muzeju un galeriju kolekcijās, privātkolekcijās Latvijā un ārpus tās.

 

 

Foto: Silvija Meškone, darbs “Putnu ceļš” (2017)

 

Informācija: Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs