24.7 °C, 2.7 m/s, 56.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPieņemt pieteikumus valsts atbalstam par apkurei izmantoto elektroenerģiju
Pieņemt pieteikumus valsts atbalstam par apkurei izmantoto elektroenerģiju
01/11/2022

Jelgavas pašvaldība līdz pat 30. aprīlim turpinās pieņemt pieteikumus valsts atbalstam šai apkures sezonai. No novembra atbalstam var iesniegt pieteikumus par apkurei izmantoto elektroenerģiju, tāpat turpinās pieteikumu pieņemšana par iegādāto malku, granulām un briketēm.

Līdz 31. oktobrim Jelgavā kopumā saņemti 2082 pieteikumi. Lielākā daļa no tiem – 1438 – iesniegti elektroniski vietnē www.epakalpojumi.lv. Savukārt klātienē Jelgavas pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā, kā arī divās Jelgavas Pilsētas bibliotēkas filiālēs – Miezītes bibliotēkā un Pārlielupes bibliotēkā līdz šim saņemti 644 pieteikumi. Konsultācijas pašvaldībā par atbalsta pieprasīšanu var saņemt pa tālruni 63005492.

 

Jāatgādina, ka iesniegt pieteikumu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, var mājokļa īpašnieks, kopīpašnieks, īrnieks vai viņa pilnvarotā persona. Tieši šī nosacījuma neievērošana šobrīd ir biežākais iemesls, kāpēc tiek atteikta atbalsta piešķiršana. Šādos gadījumos pieteikums ir jāiesniedz atkārtoti, to darot personai, kurai ir šādas tiesības.

 

Iesniedzot pieteikumu, jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, kontaktinformācija, bankas vai pasta norēķinu sistēmas konta numurs, uz kuru pārskaitīt piešķirto atbalstu. Tāpat pieteikums ietver pašapliecinājumu par attiecīgas apkures esību mājoklī un to, ka citi mājsaimniecības locekļi nav iesnieguši pieprasījumu. Jāuzrāda arī īpašuma tiesību apliecinoši dokumenti, piemēram, īres līgums. Savukārt, ja īpašuma tiesības apliecina zemesgrāmata, tā nav jāuzrāda, jo pašvaldībai ir pieeja zemesgrāmatas informācijai. Lai saņemtu atbalstu, jāpievieno maksājumu apliecinoši dokumenti vai rēķins par apmaksāto elektroenerģiju. Izņēmums ir – par iegādāto malku līdz 31. augustam, par kuru nav saglabājies maksājuma čeks, – šajā gadījumā ir iespēja saņemt atbalstu bez maksājumu apliecinoša dokumenta 60 eiro apmērā. Taču būtiski uzsvērt, ka šo atbalsta veidu var pieprasīt tikai līdz 30. novembrim.

 

Piešķirot atbalstu, pašvaldība to 30 darbadienu laikā pārskaitīs uz iesniedzēja norādīto kontu. Līdz šim jau iedzīvotājiem izmaksāts atbalsts gandrīz 70 000 eiro apmērā.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē